Depilacja męska – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Kiedyś depilacja mężczyzn ograniczała się jedynie do usuwania zarostu na twarzy, dziś nie jest już niczym nadzwyczajnym, a gładka skóra na klatce piersiowej czy plecach u panów jest coraz częściej spotykana. Owłosienie z różnych partii ciała usuwane jest przez wielu mężczyzn – tym bardziej, jeśli aktywnie uprawiają sport. Istnieje wiele sposobów na usunięcie owłosienia, takich jak maszynka do golenia, trymer czy krem do depilacji, jednak one rozwiązują problem tylko częściowo i na krótko. W przypadku chęci usunięcia włosków na dłużej i to z większych partii skóry, warto przyjrzeć się którejś z bardziej trwałych, profesjonalnych metod usuwania owłosienia, np. depilacji laserowej.

Jakie partie depilują mężczyźni?

Panowie najczęściej decydują się na depilację laserową ze względu na wygodę, higienę życia, ale również z powodów estetycznych i rodzaju wykonywanego zawodu (np. sportowcy). Obszarem zabiegowym może być całe ciało lub pojedyncze partie ciała.

Najpopularniejsze zabiegi depilacji męskiej w naszej klinice to:

 • depilacja pleców,
 • depilacja klatki piersiowej,
 • depilacja pach,
 • depilacja miejsc intymnych,
 • depilacja uszu.

Rzadziej wybierana jest depilacja nóg czy depilacja rąk.

Czym jest męska depilacja woskiem?

Męska depilacja może być wykonana woskiem. Depilacja woskiem polega na mechanicznym wyrwaniu włosków z cebulką przyklejonych do twardego wosku lub flizelinowych pasków. Pozwala to na dłużej cieszyć się gładką skórą w porównaniu do tradycyjnego golenia. Jednak musimy pamiętać, iż efekt nie jest trwały, niesie ze sobą skutki uboczne i nie pozwala na całkowite pozbycie się niechcianych włosków.

Wśród najczęściej występujących niechcianych efektów są:

 • podrażnienia
 • alergia na wosk
 • zerwanie naskórka
 • poparzenie woskiem
 • wrastanie włosków

Z każdą kolejną depilacją woskiem włosy w obszarze zabiegowym zostają osłabione, co utrudnia ich przebicie się przez pogrubiony naskórek. Prowadzi to do problemu wrastających włosków, które indukują powstawanie stanów zapalnych, a w konsekwencji – niechcianych blizn i przebarwień.
Wosk jest rozwiązaniem tymczasowym. Owłosienie odrasta i zabieg trzeba powtarzać z różną częstotliwością w zależności od części ciała. Przy wykonywaniu zabiegu należy pamiętać, by włosy miały odpowiednią długość, co ułatwi depilację. Po zabiegu trzeba uważać na partie ciała, które były depilowane. Rezygnujemy na dwie doby z siłowni czy wizyty na basenie.
Depilacja woskiem jest bolesnym zabiegiem, dlatego panowie decydują się na nią coraz rzadziej. Nowoczesne lasery dają nam komfort i przede wszystkim długotrwały efekt. Golenie pomiędzy zabiegami laserowymi jest możliwe, więc nie musimy zapuszczać włosów do kolejnego zabiegu.
Depilację woskiem zwykle można wykonać samemu w domu, natomiast w przypadku męskiej depilacji jest to utrudnione, ponieważ np. do obszaru pleców zdecydowanie potrzebna jest pomoc. Wiele mężczyzn z tego powodu zgłasza się o pomoc do specjalistów. Dla wielu panów jest to wstydliwy problem – zdarza się, że włosy odbierają im pewność siebie. Golenie również bywa problematyczne, ponieważ włoski z niektórych miejsc ciężko ogolić samemu.

Męska depilacja intymna – na czym polega?

Kosmetolodzy dbają o atmosferę i komfort pacjenta podczas wykonywania zabiegów laserowego usuwania owłosienia. Depilacja miejsc intymnych nie różni się w żaden sposób od depilacji innych partii ciała. Pacjenci z niskim progiem bólu nie mają o co się martwić, ponieważ podczas laserowego zabiegu usuwania owłosienia używany jest zimny okład lub głowica chłodząca przy nowoczesnych sprzętach – wszystko w celu zminimalizowania dyskomfortu. Po schłodzeniu obszaru zabiegowego przykładany jest laser i oddawany strzał. Rodzaje depilacji są różne, jednak ze względu na delikatną i wrażliwą skórę okolic miejsc intymnych nie zaleca się stosowania tam wosku czy pasty cukrowej, dlatego tutaj laser będzie najlepszym rozwiązaniem.

Zabieg depilacji laserowej dla mężczyzn – na czym polega? Czym różni się od depilacji u kobiet?

Depilacja laserowa polega na trwałym usunięciu włosków przy pomocy światła lasera poprzez termiczne uszkodzenie mieszka. Usunięcie niechcianego owłosienia u mężczyzn, ze względu na grubsze i gęściejsze włoski wymaga większej ilości zabiegów. Po wykonaniu serii zabiegowej, dla utrzymania efektu zaleca się zabieg przypominający. U kobiet często wykonujemy depilację samych pachwin. U mężczyzn zazwyczaj depilowany jest cały obszar. U mężczyzn nie ma podziału na bikini brazylijskie czy francuskie, nie jest to tak popularne. Natomiast zawsze kosmetolog słucha sugestii podczas zabiegu i wykonuje zabieg we wskazanym przez pacjenta obszarze.
Dobór sprzętu tak samo jak u kobiet jest uzależniony od rodzaju owłosienia, tak więc podczas wizyty okazuje się, który laser będzie skuteczniejszy.

Ile utrzymują się efekty depilacji laserowej?

Efekty depilacji laserowej są długotrwałe. Seria zabiegowa to 6-8 zabiegów w odstępie 6-10 tygodni w zależności od okolicy. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Wielu mężczyzn decyduje się na początek na depilację zarostu, by kolejno poddawać zabiegom kolejne partie. Zabiegi przypominające niezbędne dla utrzymania efektu wykonuje się zazwyczaj raz na rok lub półtora roku.

Może zdarzyć się tak, że niechciane owłosienie powróci. Wtedy zazwyczaj powinniśmy skonsultować się z lekarzem, ponieważ może to być związane z wahaniami hormonów.

Depilacja laserowa – zalety

Męska depilacja daje nam wiele korzyści:

 • gładka skóra – gładkie ciało to nie tylko aspekt estetyczny, ale przede wszystkim higieniczny. Skóra pozbawiona włosów wydziela znacznie mniej potu, tym samym nie jest siedliskiem bakterii i nieprzyjemnego zapachu.
 • brak podrażnień – ciągłe podgalanie włosków maszynkami powoduje powstawanie niechcianych podrażnień, co za tym idzie często stanów zapalnych, a na późniejszym etapie blizn czy przebarwień pozapalnych.
 • nowoczesna, higieniczna metoda przeprowadzania zabiegu daje nam komfort
 • szybki i bezbolesny zabieg
 • trwały efekt

Depilacja męska – po co usuwać niechciane włoski?

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, wykonują zabiegi depilacji dla komfortu i z przyczyn estetycznych. Zabiegi zdecydowanie ułatwiają utrzymanie higieny osobistej. Wiele osób boryka się z wrastającymi włoskami lub podrażnieniami po goleniu, dlatego trwałe usunięcie owłosienia wydaje się w tej sytuacji „zbawieniem” i oszczędnością czasu. Zazwyczaj na zabieg depilacji decydują się sportowcy, trenerzy fitness czy osoby prowadzące aktywny tryb życia.

Depilacja męska – gdzie ją wykonać?

Zabieg męskiej depilacji można spróbować wykonać w domu, jednak może się to wiązać z powikłaniami, dlatego najlepiej skierować się do specjalisty, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania. W gabinecie kosmetycznym możemy skorzystać z depilacji woskiem lub wybrać klinikę medycyny estetycznej, w której zostanie przeprowadzony zabieg laserowego usuwania owłosienia, pamiętajmy jedynie, że tutaj przyjmowanie niektórych leków może wykluczyć wykonanie zabiegu. Umów swoją pierwszą wizytę w Velvet Clinic, a my zapewnimy skuteczne i profesjonalne pozbycie się niechcianego owłosienia w komfortowej atmosferze.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas