Zaczerwienienie na twarzy to tak zwane rumieńce, będące naturalną reakcją organizmu na emocje, zmiany temperatur i wysiłek fizyczny. Niestety jest to defekt kosmetyczny, który dotyka wiele osób. Wiele z nich nie wie, że długotrwały rumień może mieć poważne konsekwencje. Istnieje wiele sposobów na to, jak się pozbyć rumienia. Do najbardziej skutecznej należy laseroterapia. Szczegóły w naszym wpisie!
Sposoby walki z rumieniem
Przyczyną powstawania rumienia jest rozszerzenie i napływ krwi do cienkich naczyń. Jest to najczęściej spowodowane posiadaniem cery naczynkowej. Skóra naczyniowa jest zazwyczaj bardzo wrażliwa, delikatna i skłonna do podrażnień. Wiele czynników powoduje, że jest ona bardziej reaktywna. Należą do nich: spożywanie ostrych potraw, gwałtowne zmiany temperatury, nieodpowiednia pielęgnacja czy uwarunkowania genetyczne. Cerę naczyniową można poznać po widocznych żyłkach w okolicach policzków, brody i nosa. Ważna jest pielęgnacja domowa. Kosmetyki przeznaczone do cery naczyniowej zawierają składniki łagodzące oraz uszczelniające naczynia krwionośne.
Warto pamiętać by dbać odpowiednio o taką skórę, ponieważ pojawiający się rumień z czasem może się utrwalić, a dalsze bagatelizowanie problemu doprowadzić do powstania trądziku różowatego. Dlatego zalecane jest, by już w początkowych etapach pojawienia się rumienia czy „pajączków”, zgłosić się do kosmetologa i poszukać rozwiązania.
W przypadku występowania „pajączków” warto umówić się na zabieg laserowego zamykania naczynek. Dzięki takiemu zabiegowi można pozbyć się również rumienia z twarzy. Cena wizyty, w zależności od tego, czy zabieg obejmuje całą twarz czy jedynie jej fragmenty, waha się od 100 do 600 zł. W celu pozbycia się estetycznego defektu, konieczne będą minimum 3 wizyty w odstępie co najmniej 4 tygodni. Jednorazowy zabieg trwa od 15 do 20 minut i jest bezbolesny, ponieważ laser posiada głowicę chłodzącą, co znacznie poprawia komfort Pacjenta.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego zamykania naczynek
Przeciwwskazaniem do laserowego zamykania naczynek jest przede wszystkim ciąża i karmienie piersią. Nie należy brać leków światłouczulających (np. antydepresyjnych, nasennych), pić ziół takich jak dziurawiec, nagietek i pokrzywa. Świeża opalenizna oraz używanie samoopalaczy również jest przeciwwskazaniem. Zabieg zamykania naczyń poprawia nie tylko wygląd skóry, ale dodaje pewności siebie, a Pacjenci cieszą się zdrową skórą i jej jednolitym kolorytem.