Letnie zabiegi ujędrniające

Letnie zabiegi ujędrniające

Lato to pora roku, w której odkrywamy zdecydowanie więcej partii naszego ciała i chcemy, by skóra wyglądała jędrnie i świeżo, dlatego warto o nią odpowiednio zadbać i przygotować  na promienie słoneczne. Z powodu wysokich temperatur w miesiącach wakacyjnych niewskazane jest wykonywanie pewnych zabiegów, takich jak mocne peelingi chemiczne, zamykanie naczynek na twarzy i w innych okolicach oraz depilacja laserowa, ponieważ po jej wykonaniu mogłyby pojawić się nieestetyczne przebarwienia. Dlatego w miesiącach letnich stawiamy na pielęgnację zarówno ciała jak i twarzy oraz na kształtowanie sylwetki. Do tych zabiegów słońce nie jest przeciwwskazaniem.

Zaspokajanie potrzeb skóry

Na początku sezonu letniego warto wybrać się do kliniki medycyny estetycznej by eksperci z zakresu kosmetologii mogli doradzić jak pielęgnować i chronić skórę w okresie letnim, a także jak przygotować ją przed urlopem poprzez indywidualnie dobrane zabiegi. O tej porze najlepiej sprawdzą się zabiegi łagodzące, odżywiające, rozświetlające, oczyszczające. Wszystko uzależnione jest od kondycji skóry naszej twarzy. Aby prezentować się olśniewająco w kostiumie kąpielowym czy w bikini na plaży warto skorzystać z zabiegów modelujących i kształtujących sylwetkę.

W osiągnięciu takiego efektu pomogą nam zabiegi endermologii Alliance, które w naturalny i nieinwazyjny sposób wpłyną pozytywnie na zwiększenie jędrności i sprężystości skóry oraz zmniejszenie widoczności cellulitu. Endermologia to rodzaj masażu wykonywanego urządzeniem wykorzystującym podciśnienie. Taka stymulacja pobudza metabolizm komórkowy w skórnej i podskórnej tkance łącznej, co powoduje usunięcie toksyn, widoczne ujędrnienie i odżywienie skóry. Dodatkową korzyścią z wykonywania tego masażu jest rozluźnienie mięśni, które są spięte przez stres lub zmęczone po wysiłku fizycznym. Nasze ciało stanie się więc nie tylko jędrniejsze i szczuplejsze, ale poczujemy się odprężeni, zrelaksowani, a dzięki temu gotowi na długo wyczekiwany i zasłużony letni urlop.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas