Metody powiększania ust – zobacz, która jest dla Ciebie

Podkreślone, kształtne usta stanowią atrybut kobiecości i seksapilu oraz odejmują lat. W zależności od oczekiwań pacjenta można uzyskać spektakularny rezultat pełnych ust lub naturalny efekt powiększenia ust (jedynie korygując ich kształt). Kwas hialuronowy daje nam ogromne możliwości – od niwelowania asymetrii po delikatne nawilżenie.

Metod powiększania i modelowania ust jest wiele. Za pomocą kwasu hialuronowego możemy uzyskać delikatne wywinięcie warg i podkreślenie łuku kupidyna, a nawet zwiększyć objętość ust. Powiększenie ust kwasem hialuronowym jest bardzo popularnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, ponieważ z wiekiem usta również ulegają procesom starzenia i spada ilość kwasu hialuronowego, przez co obserwujemy zmniejszenie ich objętości i zmarszczki.

Skąd wzięła się moda na duże usta?

W dzisiejszych czasach trendy w wielu dziedzinach wyznaczają influencerzy w social mediach oraz gwiazdy czerwonego dywanu, kina, jak również również sportu czy muzyki. Wygląd ust może poprawić proporcje twarzy oraz znacząco ją odmłodzić.

Zabiegi medycyny estetycznej przestają być tematem tabu, dzięki niej można spowolnić proces starzenia się skóry, a skorygowanie asymetrii ust nie jest problemem. Uniesienie kącików ust może nadać twarzy zupełnie inny wyraz. Zabieg powiększania ust jest częstym zabiegiem, ponieważ nie wymaga rekonwalescencji, a efekty zabiegu utrzymują się nawet rok.

Jaka jest najlepsza metoda powiększania ust?

Nie ma jednej najlepszej metody – wszystko zależy od Pacjentki, od stanu wyjściowego ust, od tego, na jakim efekcie zabiegu jej zależy, od proporcji twarzy. Wszystko dobierane jest indywidualnie do twarzy i rysów. Dostępne metody powiększania ust dają nam ogromne możliwości korygowania asymetrii oraz uwydatnienia ust. Specjalista medycyny estetycznej zawsze dokładnie omawia przebieg zabiegu powiększania ust, dobiera preparat odpowiedni do danego Pacjenta, zachowując proporcje górnej z dolną wargą. Tylko oddając się w ręce doświadczonego lekarza, mamy gwarancję braku nadmiernego uwypuklenia oraz naturalnego efektu.

Metody trwałego powiększenia ust

Na rynku dostępny jest nie tylko kwas hialuronowy, za pomocą którego możemy powiększyć lub skorygować wygląd naszych ust. Mniej popularne metody, a jednocześnie bardziej inwazyjne, to lip-lift, powiększanie ust implantami silikonowymi czy powiększanie ust własnym tłuszczem.

Medycyna estetyczna daje nam różne możliwości, dlatego warto udać się do lekarza, który omówi i zaproponuje rozwiązanie.

Trwałe metody powiększania ust wyróżnia to, że zabiegu powiększenia nie trzeba powtarzać jak w przypadku kwasu hialuronowego.

By przybliżyć i porównać metody, poniżej opiszemy każdą z trzech najbardziej popularnych opcji.

  • Lip-lift

    Inaczej nazywany „bullhorn lip lift”. Zabieg polega na zmniejszeniu odcinka pomiędzy nosem a górną wargą. Jest to chirurgiczna metoda dająca naturalny wygląd i wykonywana przez chirurga plastycznego, który odbył szkolenie specjalizacyjne. Efektem jest uwydatnienie górnej wargi poprzez wycięcie kawałka na odcinku pomiędzy nasadą nosa i górną wargą. Czerwień wargowa zostaje bez zmian, natomiast widoczne jest uniesienie górnej wargi. Zabieg jest szybki i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu zostaje jednak blizna w okolicy ust u podstawy nosa.

  • Powiększanie ust implantami silikonowymi

    Zabieg polega na wszczepieniu silikonowego implantu w okolicę czerwieni wargowej, co daje nam efekt pełniejszych ust. Implanty dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, co daje nam wiele możliwości. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Implant może być umieszczony zarówno w dolnej wardze, jak i w górnej poprzez niewielkie nacięcie krawędzi czerwieni wargowej. To kolejna chirurgiczna metoda służąca do zmiany kształtu ust. Kąciki ust również w tym zabiegu mogą zostać uniesione, co sprawia wrażenie pogodniejszej twarzy.

  • Powiększanie ust własnym tłuszczem

    Metoda z użyciem własnego tłuszczu jest analogiczna do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego w gabinecie medycyny estetycznej. Tłuszcz pozyskiwany jest z tkanki tłuszczowej pacjenta i cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Otrzymany preparat ulega obróbce i zostaje wstrzyknięty w czerwień wargową. W przypadku modelowaniu ust tłuszczem musimy liczyć się z tym, że efekt będzie bardzo naturalny.

Półtrwałe metody powiększania i modelowania ust

Półtrwałe metody powiększania ust dają nam efekt na jakiś czas. W zależności od organizmu oraz użytego preparatu efekt utrzymuje się nawet do roku. Metody pozwalają nam powiększyć usta, dodatkowo je nawilżyć czy wyrównać asymetrię. Technik jest wiele, lecz każdy lekarz ma swoją i zależy ona od stanu wyjściowego ust. Zaraz po zabiegu pojawia się obrzęk, dlatego na ostateczny rezultat trzeba poczekać. Efekty widoczne są po dwóch tygodniach po ułożeniu się preparatu w tkankach.

 

  • Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Zabieg powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego to jedna z najbardziej popularnych metod. Polega na podaniu cienką igłą kwasu hialuronowego w czerwień wargową w znieczuleniu miejscowym za pomocą maści. Większość preparatów zawiera w swoim składzie lidokainę, czyli substancję znieczulającą, co znacznie poprawia komfort zabiegu. Wśród metod powiększania ust kwasem hialuronowym wyróżniamy kilka najbardziej popularnych i kreowanych poprzez media społecznościowe metod.

Należą do nich:

Russian Lips – czyli metoda polegająca na modelowaniu ust na płasko dająca efekt powiększeniA powierzchni czerwieni wargowej, a nie na zwiększeniu objętości.

Baby Doll Lips – metoda polegająca na wstrzyknięciu kwasu w celu powiększenia, poprawy konturu, ale skupiając się na środkowej części ust. Daje bardziej spektakularNy efekt niż russian lips.

Powiększanie ust na płasko to jedna z najbardziej popularnych metod. Specjalista medycyny estetycznej powiększa górną wargę liniowo, podając kwas, a jednocześnie wyciągając łuk kupidyna.

Usta to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Decydując się na zabieg, warto wiedzieć, że powinien wykonywać go lekarz medycyny estetycznej. Niestety, nieodpowiednio wykonany zabieg może doprowadzić do martwicy.

Chirurgiczne metody powiększania ust

Chirurgiczne metody to trwała poprawa i korekta kształtu. Bullhorn lip lift to metoda przeznaczona dla osób z długim odcinkiem pomiędzy ustami a nosem oraz o wąskich ustach.

Zabieg chirurgiczny jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Przed zabiegiem wykonywana jest konsultacja kwalifikująca do zabiegu, podczas której mierzona jest rynienka nosowa. Do zabiegu ważne jest wykonanie badań krwi (morfologia, krzepliwość krwi). Podczas tego zabiegu nie operuje się w żaden sposób dolnej wargi. Skupiamy się jedynie na górnej wardze i odcinku pomiędzy nosem, skracając go.

Małoinwazyjne metody powiększania ust

Do małoinwazyjnych metod powiększania ust należą jedynie balsamy z papryczką chilii, która na chwilę powiększy usta poprzez ich podrażnienie. Można wykorzystać do tego sproszkowane chilli lub imbir. Nie polecamy jednak takich metod.

Jaka metoda powiększania ust jest najbezpieczniejsza?

Nie ma jednej, najbezpieczniejszej metody powiększania ust. Natomiast należy pamiętać, by udać się do lekarza (specjalista medycyny estetycznej), który dobierze odpowiednią metodę do proporcji twarzy. Każda iniekcja niesie ze sobą ryzyko powikłań, natomiast by je zminimalizować, najlepiej oddać się w ręce lekarza, który ma doświadczenie i nie spowoduje martwicy ust.

Należy pamiętać, że w naturalny sposób podkreślone usta odejmą nam lat. Duże ilości kwasu spowodują rozciągnięcie delikatnych tkanek czerwieni wargowej, czego nie da się już naprawić i przywrócić pierwotnego kształtu.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas