Mezoterapia igłowa. Charakterystyka zabiegu

Mezoterapia igłowa. Charakterystyka zabiegu

Mezoterapia igłowa to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów wśród szerokiej oferty klinik medycyny estetycznej. Wiąże się to z małą inwazyjnością metody, co za tym idzie krótkim czasem rekonwalescencji. Efekty zabiegu są zauważalne już po tygodniu, zwiększa się napięcie, nawilżenie skóry, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Czym jednak jest właściwie mezoterapia?

Najprościej ujmując, jest to wstrzykiwanie substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry, celem uzyskania efektu odmłodzenia, a więc poprawy kolorytu skóry, jej napięcia i ogólnego wyglądu. Mezoterapia igłowa to nie tylko zabiegi na okolicę twarzy, szyi czy dekoltu. W klinice medycyny estetycznej w Łodzi oferujemy także redukcję cellulitu, rozstępów czy blizn oraz ochronę włosów przed ich nadmiernym wypadaniem.

Mezoterapia igłowa – przebieg zabiegu

Mezoterapia igłowa to zabieg w pełni bezpieczny. Zaraz po zabiegu obserwujemy zaczerwienienie skóry oraz podskórne grudki preparatu, które wchłaniają się w przeciągu 2-3 dni. Metodę można przeprowadzić za pomocą ampułki na bazie kwasu hialuronowego lub osocza bogatopłytkowego uzyskanego z własnej krwi obwodowej pacjenta. Największą efektywność mezoterapii uzyskuje się w przypadku serii zabiegowej. Częstotliwość zabiegów ustala się podczas konsultacji, a wszystko zależy od stanu skóry i jej potrzeb. Zazwyczaj mezoterapię wykonuje się w odstępach 4 tygodni w serii 3 zabiegów. W celu utrzymania efektu zabieg w późniejszym czasie należy powtórzyć 1-2 razy do roku.

Substancjami najczęściej wstrzykiwanymi w skórę są kwas hialuronowy, witaminy czy osocze bogatopłytkowe. Ich działanie polega na stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, a także zatrzymywaniu wody w skórze, w celu poprawy jej nawilżenia.

Skuteczność mezoterapii igłowej polega na tym, że substancje aktywne i odżywcze wprowadzane są w głąb skóry. Zwykłe kremy oraz serum mają zazwyczaj zbyt duże cząsteczki, by przenikać przez skórę, dlatego dobrze jest uzupełniać swoją pielęgnację zabiegami inwazyjnymi, jakim jest mezoterapia.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas