Podwójny podbródek – jak się go pozbyć?

Podwójny podbródek stanowi uciążliwy defekt kosmetyczny, powodujący nierzadko utratę pewności siebie i brak poczucia własnej atrakcyjności. Nie zawsze jest skutkiem nadwagi, ale często jest związany z naszą postawą ciała w ciągu dnia i korzystaniem ze smartfonów. Najczęściej wynika z przyczyn genetycznych – niestety, zła wiadomość jest taka, że spalenie tkanki tłuszczowej z tych okolic jest niezwykle trudne. Komórki tłuszczowe gromadzące się w tym miejscu to zapas organizmu na czarną godzinę i pomoc w utrzymaniu prawidłowej temperatury ciała. Może się zdarzyć, że nawet po odchudzaniu drugi podbródek pozostaje. Wynika to z faktu, że składa się on z tłuszczu brunatnego, innego niż w pozostałych obszarach ciała. Co ciekawe, więcej go mają atleci niż osoby nieuprawiające sportu. Można powiedzieć, że to „zdrowy” tłuszcz, jednak pozbycie się go poprzez ćwiczenia jest bardzo wymagające. W tej sytuacji pomoc w redukcji podwójnego podbródka jest możliwa dzięki zabiegom medycyny estetycznej.

Przyczyny powstawania podwójnego podbródka

Co przyczynia się do powstawania podwójnego podbródka?

 • predyspozycje genetyczne – to najczęstsza przyczyna nadmiernego gromadzenia się komórek tłuszczu w tej okolicy;
 • zbyt duża masa ciała, zwłaszcza otyłość – zdarza się, że odchudzanie nie wystarczy, by go zlikwidować, ponieważ komórki tłuszczowe są słabo ukrwione, a ich struktura jest zbyt zwarta;
 • utrata jędrności i napięcia skóry – często problem drugiego podbródka wynika z procesu starzenia, podczas którego skóra staje się wiotka, a jej nadmiar gromadzi się pod brodą;
 • nieodpowiednia postawa i zła pozycja podczas snu – podwójny podbródek może pojawić się, gdy zbyt często się garbisz. Trzymaj głowę wysoko! Duże znaczenie ma także pozycja podczas snu – zdecydowanie niekorzystne jest spanie na obszernych poduszkach, lepiej sprawdza się sam cienki jasiek;
 • zaniedbanie prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy i szyi – praca fibroblastów z roku na rok jest coraz mniej wydajna. Włókna kolagenowe stają się słabsze i potrzebują wsparcia. Z tego powodu tak istotne jest dostarczanie niezbędnych substancji w postaci kremów i masaż skóry; Odradzamy także opalanie, zwłaszcza w solarium. Kremy z filtrem latem należy także nakładać na szyję i podbródek, o czym wiele osób zapomina. Warto skorzystać także z ćwiczeń, stanowiących profilaktykę;
 • niezdrowa dieta, powodująca zatrzymywanie wody w organizmie.

Jak pozbyć się podwójnego podbródka – zabiegi i sposoby

Problem podwójnego podbródka można w prosty sposób zlikwidować z pomocą nowoczesnych metod medycyny estetycznej. Warto w pierwszej kolejności skonsultować się z kosmetologiem, który określi, który zabieg byłby najbardziej odpowiedni. Najlepsze efekty przynosi połączenie różnych technologii, zapewniających większą elastyczność skóry i poprawiających napięcie oraz redukujących tkankę tłuszczową. Warto włączyć także zabiegi odżywiające, pomocne w dostarczeniu niezbędnych substancji. Masz do wyboru liczne sposoby, które skutecznie redukują podwójny podbródek. Niektóre już teraz są popularne, inne stanowią nowość na rynku.

Fala uderzeniowa STORZ Medical

Podczas zabiegu wykorzystywane są fale akustyczne. Pobudzają one aktywność tkanki łącznej, wymuszając kontrolowaną regenerację. Poprawia krążenie krwi i przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej. Fala uderzeniowa STORZ Medical ponadto świetnie stymuluje fibroblasty, dzięki którym poprawia napięcie i jędrność, a także nawilżenie skóry. Z tego powodu zabiegi na podwójny podbródek z jej wykorzystaniem to bardzo dobry wybór. Wykorzystuje się ją nie tylko do twarzy i szyi, ale także innych części ciała. Liczba zabiegów na twarz, potrzebnych do uzyskania pełnych efektów, zależy od konkretnego przypadku.

Lipoliza iniekcyjna

Jeśli chcesz się pozbyć miejscowo nadmiaru tkanki tłuszczowej, jakim jest podwójny podbródek, a nie chcesz korzystać z liposukcji, lipoliza iniekcyjna jest doskonałą alternatywą. Jest też metodą bezinwazyjną – należy do najbezpieczniejszych w swojej kategorii. Wykorzystuje się do niej specjalny preparat Aqualyx – roztwór bezfosfatydylocholiny. Zawarte w nim detergenty rozpuszczają tłuszcz, modelując wybrane obszary. Najlepiej sprawdza się u osób szczupłych lub z lekką nadwagą do walki z nadmiarem tkanki w „trudnych” miejscach – takich jak bryczesy, wewnętrzna strona kolan, okolice tricepsu czy właśnie podwójny podbródek.

Termolifting

Innym sposobem na uporanie się z podwójnym podbródkiem jest termolifting. Najbardziej sprawdza się w tych przypadkach, w których defekt wynika z nadmiaru wiotkiej skóry. Wtedy możemy zaproponować termolifting. Wykorzystuje promieniowane podczerwone IR, które stopniowo rozgrzewa skórę właściwą. Głębokie warstwy skórne podgrzewają się podczas zabiegu bezpiecznie do nawet 44 stopni Celsjusza. Następnie dochodzi do gwałtownego obkurczania się włókien, co natychmiastowo przywraca napięcie skóry. By uzyskać pełny efekt, najlepiej jest wykonać około 4-6 zabiegów, powtarzalnych w odstępach dwóch tygodni. To powoduje utrwalenie rezultatu.

Mezoterapia igłowa

Podwójny podbródek można zredukować także przy pomocy mezoterapii. Ten zabieg cieszy się ogromną popularnością w ostatnich latach i stanowi remedium na liczne problemy natury estetycznej. Pozwala na szybkie efekty – już po tygodniu można zaobserwować bardziej napiętą, lepiej nawilżoną i gładką skórę. Mezoterapia wykorzystuje ostrzykiwanie wybranych obszarów przy pomocy kwasu hialuronowego lub osocza bogatopłytkowego, pozyskanego z krwi pacjenta. Osocze jest bowiem bogate we wszystkie substancje, których wymaga skóra do regeneracji. Zwykłe kremy nie są w stanie wniknąć w skórę twarzy na tyle głęboko, by wywrzeć tak spektakularny efekt jak podczas tego zabiegu.

Jak zapobiegać powstawaniu podwójnego podbródka?

Podwójny podbródek powodowany jest przez wiele czynników. Nie zawsze można mu zapobiec – czynniki genetyczne są nieubłagane. Mimo to warto trzymać się zasad, które stanowią dobrą profilaktykę:

 • ćwiczenia aktywizujące głowę i szyję;
 • zróżnicowana dieta, bogata w witaminy – warto ograniczyć sól;
 • pilnowanie wyprostowanej pozycji;
 • spanie na płaskiej poduszce;
 • utrzymanie prawidłowej masy ciała i unikanie wahań wagi;
 • rozsądne opalanie;
 • korzystanie z kremów z filtrem.

Velvet Clinic – medycyna estetyczna dla Ciebie!

Jeśli podwójny podbródek sprawia Ci problem, zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty zabiegów ukierunkowanych na ten defekt. W naszej klinice pracuje zespół lekarzy i kosmetologów, z którymi możesz się umówić na konsultację. W jej ramach przygotujemy strategię działań, dzięki którym możliwe będzie osiągnięcie najlepszych rezultatów. Pracujemy na certyfikowanym, medycznym, wysokiej jakości sprzęcie, gwarantującym bezpieczeństwo i skuteczność. W naszych przyjaznych wnętrzach znajdziesz odprężenie i relaks. Możemy Ci pomóc odzyskać pewność siebie. Wystarczy, że skorzystasz z naszej wiedzy i doświadczenia. Zapraszamy do przyjrzenia się szczegółom naszej oferty i do rejestracji przez formularz kontaktowy!

Zabiegi rekomendowane

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna

ULTRAFORMER III

ULTRAFORMER III

Termolifting NIR

Termolifting NIR

Chcesz pozbyć się podwójnego podbródka?

Napisz do nas!