Powiększanie warg sromowych kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy a wargi sromowe większe

Niezadowalający wygląd okolic intymnych może powodować nie tylko problemy estetyczne, ale również spadek samopoczucia wśród kobiet.. Wypełnienie warg sromowych jest zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej, polega na ostrzyknięciu okolic intymnych kwasem hialuronowym. Modelowanie warg sromowych kwasem hialuronowym powoduje ich powiększenie, nadaje im oczekiwany kształt i rozmiar.

Przejdź do sekcji

Na czym polega zabieg powiększania warg sromowych kwasem hialuronowym?

Zabieg polega na  wprowadzeniu preparatu, za pomocą kaniuli, z zagęszczonym kwasem hialuronowym pod skórę, w rejonie objętym rewitalizacją. Kolejnym etapem zabiegu jest rozprowadzenie preparatu po powierzchni objętej zabiegiem . Działanie kwasu hialuronowego nawadnia skórę i śluzówkę, a ponad to stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu w efekcie czego skóra w okolicach intymnych staje się bardziej jędrna i elastyczna. Wypełnienie warg sromowych większych kwasem hialuronowym wpływa także na lepszą ochronę narządów położonych głębiej (między innymi dla kanału rodnego|) zmniejsza tym samym ryzyko zakażeń, otarć czy ewentualnych podrażnień. Zabieg trwa około 30 minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Alternatywną metodą wypełnienia warg sromowych jest zabieg polegający na wykorzystaniu własnego tłuszczu. W pierwszym etapie zabiegu tkanka tłuszczowa jest pobierana od pacjentki,a następnie przy pomocy specjalnej technologii pozyskiwany jest tłuszcz bogaty w komórki macierzyste, który przyczynia się do zwiększenia objętości warg sromowych większych, oraz w czynniki wzrostu które wpływają na szybszą regenerację i naprawę komórek.

Czy zabieg wypełniania warg sromowych jest bolesny?

Wypełnienie warg sromowych większych polega na ostrzyknięciu okolic intymnych m wypełniaczem w postaci kwasu hialuronowego. Przed wykonaniem iniekcji lekarz dezynfekuje oraz znieczula miejscowo obszar podawany zabiegowi. Dzięki zastosowanemu znieczuleniu zabieg jest szybki i bezbolesny.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie, dzięki czemu osoby bez alergii nie muszą obawiać się skutków ubocznych.Jak w przypadku każdego mogą wystąpić pewne powikłania. Obszar poddany zabiegowi może być lekko opuchnięty i tkliwy przez okres 5-7 dni jednak powyższe dolegliwości stopniowo będą się zmniejszać.

Efekty, wskazania i przeciwwskazania

EFEKTY

 • zwiększenie napięcia skóry okolic intymnych
 • wargi sromowe większe stają się bardziej jędrne i pełne
 • pobudzenie produkcji nowego kwasy hialuronowego
 • ustąpienie uczucia suchości sromu i przedsionka pochwy

WSKAZANIA

 • utrata objętości warg sromowych
 • asymetrie i zmiany w kształcie warg sromowych
 • wiotkość i suchość warg sromowych większych
 • urazy powodujące częste infekcje
 • atrofia warg sromowych
 • blizny powstałe po nacięciu krocza

PRZECIWWSKAZANIA

 • aktywne infekcje układu moczowo-płciowego
 • stany zapalne obszarów poddanych terapii
 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby nowotworowe
 • zmiany sromu wymagające weryfikacji histopatologicznej
 •  

Jak przygotować się do zabiegu?

Każdy zabieg z zakresu ginekologii estetycznej poprzedzony jest szczegółową konsultacją lekarską w celu przeanalizowania wskazań do wykonania procedury i wykluczenia ewentualnych przeciwskazań. Przed planowanym zabiegiem pacjentka powinna wykonać badanie cytologiczne.

 

Jak przygotować się do zabiegu O-shot?

Każdy zabieg poprzedza konsultacja lekarska podczas której lekarz wyklucza przeciwskazania i kwalifikuje do zabiegu. Pacjentka Przed planowanym zabiegiem orgasmic shot pacjentka powinna wykonać podstawowe badania takie jak cytologia i badanie czystości pochwy. Przed zabiegiem wskazane jest przyjęcie 2-3 litrów płynów.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu iniekcji kwasu hialuronowego pacjentka może powrócić do codziennych zajęć. Przez okres 3 dni należy powstrzymać się od współżycia seksualnego. Przez okres dwóch tygodni zalecane jest noszenie nieuciskającej bielizny. W tym czasie należy także ograniczyć intensywny wysiłek fizyczny wiążący się z naciskiem na okolice intymne (jazda konna, jazda na rowerze).Zastosowanie kwasu hialuronowego wyraźnie wpływa na poprawę poziomu nawilżenia skóry okolic intymnych. Dla wzmocnienia efektów zabiegu zalecane jest odpowiednie nawodnienie – min. 2 litry wody dziennie.

Ile trzeba czekać na efekty i co ile zabieg można powtarzać?

Pierwsze efekty powiększania warg sromowych widoczne są już po zakończeniu zabiegu jednak na ostateczny efekt wypełnienia należy poczekać do 14 dni. Rezultaty zabiegu utrzymują się do 2 lat, w zależności indywidualnych predyspozycji.

Cennik

Koszt zabiegu uzależniony jest od ilości podanych ampułek kwasu hialuronowego. Ilość podawanego preparatu w miejsca intymne jest ustalana indywidualnie podczas konsultacji. Cena 1 ampułki to 1400zł, 2 ampułki to koszt 1800zł.

Zabiegi
rekomendowane

Zabiegi rekomendowane

Clearlift

Clearlift

Dermapen

Dermapen

Zapisz się na zabieg

Wypełnij formularz

  Kontakt

  Zadzwoń

  510 060 918
  (42) 253 19 50

  Napisz E-mail

  biuro@velvetclinic.pl

  Nasz adres

  Odwiedź nas

  ul. Kopernika 38 90-552 Łódź
  W budynku Medical Magnus Clinic

  Znajdź nas