Terapie łączone w modelowaniu sylwetki

W dzisiejszych czasach pacjenci oczekują szybkich i spektakularnych efektów, a dbałość o ciało i korzystanie z zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej stało się powszechne. Terapie łączone dają nam możliwość osiągnięcia pożądanych rezultatów w sposób szybki i na długo. Nowoczesne technologie oferują większe możliwości zabiegowe, dzięki czemu potrafimy zredukować miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej, poprawić jędrność skóry, zwalczyć niechciany cellulit, a do tego wymodelować mięśnie. W medycynie estetycznej stawiamy na efekty oparte na terapiach łączonych dopasowanych do potrzeb skóry. Możemy wspomagać się domowymi zabiegami typu peeling czy szczotkowanie ciała na sucho, natomiast nigdy nie zastąpi nam to zabiegów wykonywanych profesjonalnym sprzętem.

Dlaczego warto łączyć ze sobą zabiegi?

Podczas przeprowadzanych konsultacji, często spotykamy się ze zróżnicowanym problemem o różnorakim podłożu. Odpowiednia konfiguracja zabiegów daje możliwość dostosowania terapii do potrzeb pacjenta, co przekłada się na długofalowe efekty. Terapie łączone stosowane w zabiegach wyszczuplających i modelujących sylwetkę umożliwiają uzyskanie efektu synergii, dzięki czemu wzmacniamy naczynia krwionośne oraz pobudzamy produkcję kolagenu, elastyny. Zapewnia to pacjentom szybsze efekty niż każda z technologii zastosowana osobno w zabiegu. Połączenie daje nam najlepsze rezultaty, ponieważ działamy na ten sam problem, ale różnymi technologiami oraz na różnych głębokościach. Dzięki nowoczesnym zabiegom skóra staje się napięta, nawilżona, cellulit wygładzony. Stosowanie terapii łączonej to nie lada wyzwanie dla kosmetologa. W dobie ogromnego rozwoju kosmetologii odpowiednie dobranie parametrów, kwalifikacja pacjenta do zabiegu, Beauty Planner uwzględniający działania czynników zewnętrznych to klucz do sukcesu. Najlepsze efekty uzyskujemy, łącząc zabiegi z aktywnością fizyczną i dietą.

Czy łącząc zabiegi uzyskamy lepsze efekty?

Terapie łączone, jak dowodzą badania, dają o wiele lepsze i spotęgowane rezultaty niż każda z technologii zastosowana osobno. Za pomocą środków komunikacji elektronicznej możemy podziwiać efekty zastosowanych technologii. Nic tak do nas nie przemawia, jak realne efekty widoczne gołym okiem. Działając w głąb skóry, najpierw widzimy znaczną poprawę jakości skóry i jej jędrności. Ogólny wygląd skóry i wygładzenie cellulitu widoczne jest po trzecim lub czwartym zabiegu z serii, w zależności od zastosowanej technologii. Warto jest też pomiędzy zabiegami dbać o skórę w domu, wykonując peelingi oraz stosując balsamy dedykowane do Endermologie LPG, które dodajemy do każdego zabiegu. Pielęgnacja taka zwiększa efektywność zabiegu aż o 50%. Pracując na tkankach różnymi technologiami zwiększamy produkcję kolagenu, elastyny, co powoduje zagęszczenie oraz poprawę nawilżenia skóry, a co za tym idzie – powoduje rozświetlenie skóry. Warto zwrócić uwagę, że pracując nad jakością skóry, redukujemy rozstępy i blizny.

Które zabiegi na ciało możemy łączyć w Velvet Clinic?

Wśród zabiegów w naszej ofercie możemy znaleźć takie technologie, jak: Endermologia LPG Alliance, fala uderzeniowa STPRZ MEDICAL, ONDA COOLWAVES oraz SCHWARZY. Wszystkie te technologie możemy ze sobą łączyć w rożnych konfiguracjach, ponieważ każde urządzenie działa na różne problemy: miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej, wiotkość skóry, cellulit. Nie musimy martwić się o przebarwienia, ponieważ żadna z technologii nie narusza naskórka (nie jest to też laseroterapia). Warto pamiętać, że duże problemy z cellulitem mogą mieć złożone podstawy i zależeć od czynników hormonalnych, co warto zbadać i skonsultować z ginekologiem (w przypadku kobiet) lub endokrynologiem. W przypadku rozstępów, które pojawiają się w przypadku wzrostu lub utraty masy ciała, możemy nad nimi pracować innymi zabiegami. Oczywiście technologie do modelowania sylwetki będą działać na skórę i poprawiać jej wygląd, natomiast warto skupić się na samych rozstępach i w tych miejscach przeprowadzić zabiegi z użyciem igły, czyli mezoterapii. To samo dotyczy blizn, których się nie pozbędziemy, ale możemy spowodować, że będą one bardziej podobne do otaczającej tkanki.

Jakich efektów możemy się spodziewać i jak długo się one utrzymają?

Efekty uzyskane w wyniku łączenia terapii to:

  • redukcja tkanki tłuszczowej
  • ujędrnienie skóry
  • redukcja cellulitu
  • zwiększona elastyczność skóry
  • modelowanie sylwetki (stymulacja mięśni)

Po zakończonej serii zabiegów należy wykonywać raz w miesiącu zabiegi utrwalające to, co zrobiliśmy dla skóry w klinice. Warto w domu stosować peeling do ciała, szczotkować ciało na sucho, używać balsamów z linii LPG, by cieszyć się gładką skórą i utrzymać efekty.

Jak często wykonywać zabiegi?

Endermologia – to styl życia, więc zabiegi po zakończonej serii powinny odbywać się raz w miesiącu.
Technologia ONDA COOLWAVES – pozwala nam usunąć trwale komórki tłuszczowe. Jest to alternatywa dla liposukcji, gdzie wykorzystywane są ultradźwięki. Maksymalnie możemy na dany obszar wykonać cztery zabiegi w serii, kolejne zabiegi są możliwe dopiero po pół roku na tym samym obszarze.
Fala uderzeniowa STORZ MEDICAL – warto ten zabieg powtarzać raz na trzy miesiące.
SCHWARZY – to elektrostymulacja mięśni, która powinna być powtórzona po ok. 3-6 miesiącach po zakończonej serii.
Wszystko uzależnione jest od stanu wyjściowego tkanek oraz od czynników zewnętrznych. Konkretne zalecenia Pacjent otrzymuje po zakończonej serii.

Umów się na wizytę w Velvet Clinic w celu omówienia i ustalenia najlepszej dla Ciebie strategii

W Velvet Clinic szybko i bez wysiłku wymodelujesz swoją sylwetkę. Często nawet gdy jesteśmy aktywni na siłowni, nie jesteśmy w stanie pozbyć się tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała, dlatego warto oddać się w ręce specjalistów i wspomóc aktywność fizyczną.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas