Zabieg HIFU. Ultradźwięki w medycynie estetycznej

Zabieg HIFU. Ultradźwięki w medycynie estetycznej

Lifting ciała bez skalpela i uciążliwej rekonwalescencji jest możliwy dzięki urządzeniu ULTRAFORMER III, który wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Ta nowoczesna technologia używana w medycynie estetycznej nosi nazwę HIFU, czyli skrótu od angielskich słów high intensity focused ultrasound, oznaczających skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków. Jakie zastosowania ma zabieg HIFU i jakie efekty przynosi?

Przebieg zabiegu HIFU

Obecnie technologia ultradźwięków jest wykonywana w wielu klinikach zajmujących się medycyną estetyczną. Największą zaletą zabiegu HIFU jest jego nieinwazyjny przebieg. Nie wymaga on głębokiego znieczulenia. Pacjent czuje jedynie ciepło lub lekkie pieczenie w miejscu przyłożenia głowicy urządzenia. Lifting bez skalpela, bo tak często określa się wykonanie zabiegu HIFU, koncentruje się na głębokich warstwach skóry, nie uszkadzając jej zewnętrznej powierzchni. Skoncentrowana energia ultradźwięków stymuluje do powstawania nowego kolagenu, który jest odpowiedzialny za napięcie skóry i jej młodzieńczy wygląd. Powstaje on poprzez bezpieczne mikrouszkodzenia głębokich warstw skóry, które pobudzają komórki do regeneracji.

Partie ciała, które możemy poddać zabiegowi

Z reguły najbardziej zależy nam na liftingu twarzy, szyi czy czoła. Zabieg HIFU pozytywnie wpływa na gęstość skóry twarzy oraz poprawę jej jędrności, przy jednoczesnym wypełnieniu zmarszczek. Lifting za pomocą urządzenia ULTRAFORMER III służy m.in. do poprawy owalu twarzy oraz uniesienia opadających powiek. Za jego pomocą można także zredukować drugi podbródek. Jeśli chodzi o ciało, ultradźwięki stosuje się na zwiększenie sprężystości m.in. skóry brzucha, pośladków oraz ud.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas