Zabiegi pod oczy. Który zabieg wybrać?

Okolica oka jest jedną z najdelikatniejszych stref naszej twarzy. To w tym miejscu często najszybciej tracimy jędrność skóry, a zmarszczki mimiczne pogłębiają problem i pogarszają jej wygląd. Czasami zastosowanie samej pielęgnacji na okolice oczu nie wystarczy do utrzymania prawidłowej kondycji skóry. Zmęczenie i stres potęgują widoczność worków czy cieni pod oczami, a nadmierna mimika twarzy powoduje powstawanie zmarszczek wokół oczu. Odpowiednio dobrane zabiegi pozwalają poprawić jakość skóry, nadać okolicy oka promienny wygląd i odjąć lat. Cienka skóra wymaga odpowiednich składników odżywczych, które pozwolą pozbyć się drobnych zmarszczek.

Problem „kurzych łapek” dotyczy osób z bogatą mimiką twarzy. Z początku zmarszczki nie są widoczne, ale z czasem i wiekiem zaczynają się uwidaczniać. W takim momencie należy zgłosić się do specjalisty, który zaleci zastosowanie botoksu. Botoks zblokuje nam mięśnie, ale nie pozbawi mimiki twarzy. Do zabiegu nie trzeba się uprzednio przygotowywać. Warto jednak pamiętać, że ten zabieg nie poprawi nam jakości skóry, jedynie spowoduje, że „kurze łapki” zaczną się wypłycać.

Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają w skuteczny sposób zniwelować skutki starzenia okolic oczu. Obecnie na rynku jest szereg różnych zabiegów dedykowanych tej okolicy, jak m.in. mezoterapia igłowa, fale radiowe, dermapen, karboksyterapia, laser, nici czy zabieg z użyciem kwasu hialuronowego lub chirurgia w postaci blefaroplastyki. Medycyna estetyczna daje nam ogromny wybór metod w walce ze zmarszczkami skóry wokół oczu. Preparaty z kwasu hialuronowego nieusieciowanego stosowane w mezoterapii zawierają także inne składniki aktywne w celu odmładzania.

Sporo osób boryka się z problemem mocno zaznaczonej doliny łez. Często wynika to z anatomii i budowy oczu. Zazwyczaj jednak jest to efekt starzenia się skóry, a więc spadku poziomu elastyny, kolagenu oraz innych składników takich jak kwas hialuronowy, który jest odpowiedzialny za nawilżenie tkanki. Usuwanie zmarszczek pod oczami to nie tylko zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, to także zabiegi z zakresu kosmetologii, które będą mobilizowały skórę do produkcji kolagenu. Medycyna estetyczna obejmuje między innymi wypełnienie doliny łez oraz botoks.

By pozbyć się zmarszczek wokół oczu najlepiej zastosować terapie łączone i zadbać o skórę powiek dolnej i górnej, o czym często zapominamy. Każdą z metod należy zastosować w serii raz w miesiącu, ale jest to dobierane indywidualnie, ponieważ niektóre zabiegi wykonujemy w odstępach dwóch tygodni.

Zmarszczki wokół oczu to problem, z którym klienci zgłaszają się coraz częściej – naszą klinikę odwiedzają już nawet osoby w młodym wieku, ponieważ promieniowanie niebieskie pochodzące z telefonów i tabletów powoduje zmarszczki i przyśpiesza starzenie.

Jaki zabieg pod oczy wybrać?

Przy doborze zabiegu pomocna będzie konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej lub kosmetologiem. Pozwoli ona na prawidłowe zdiagnozowanie problemu i wybór odpowiedniej metody. Warto zwrócić uwagę, że często problem z okolicą oczu wynika ze stanu zdrowia pacjenta, dlatego często prosimy o zrobienie podstawowych badań krwi, tak by sprawdzić TSH, poziom żelaza i inne czynniki, które mogą wpływać na efekty zabiegów.

Zabiegi pod oczy

Okolica oka to obszar, który jest jednym z najbardziej problematycznych. Zmarszczki pod oczami pojawiają się w różnym wieku i mogą być spowodowane starzeniem się skóry, nadmierną mimiką twarzy lub nieprawidłową pielęgnacją. Cienie pod oczami są największym wyzwaniem dla medycyny estetycznej.

Skóra wokół oczu jest delikatna, ponieważ nie posiada w swojej budowie gruczołów łojowych. Najlepiej, aby kwas hialuronowy był dostarczany w postaci mezoterapii igłowej, co daje nam również stymulację skóry okolic oczu do produkcji kolagenu i elastyny. Działając na głębokie warstwy skóry, jesteśmy w stanie poprawić napięcie skóry i jej wygląd. Dobór substancji aktywnych jest uwarunkowany stanem wyjściowym, dlatego wybór zabiegów ustalany jest po konsultacji.

Zabiegi na okolicę oczu to:

 • mezoterapia igłowa NCTF HA 135
 • mezoterapia igłowa BEAUTIFEYE
 • Dermapen 4
 • fibryna
 • kwas hialuronowy
 • botoks
 • blefaroplastyka powiek

Warto jest zadbać o skórę powiek. Rezultaty zawsze są uwarunkowane stanem wyjściowym skóry oraz genetycznie. Jak tylko zauważymy niepożądane zmiany, powinniśmy udać się po pomoc do specjalisty, który pomoże zdiagnozować problem: czy są to worki pod oczami, cienie pod oczami, a może tylko zmarszczki. Do każdego z tych zagadnień trzeba podejść indywidualnie.

Zabiegi pod oczy w domu

Domowe sposoby na cienie i worki pod oczami są rozwiązaniami tymczasowymi. Kremy działają tylko powierzchownie i doraźnie. Możemy sięgać również po żelowe płatki pod oczy, które – trzymane w lodówce – będą chłodzić i niwelować opuchliznę. By zadbać o dobrą jakość skóry, najlepiej oddać się w ręce specjalisty. W Velvet Clinic warto zacząć od konsultacji z kosmetologiem, który zaopiekuje się newralgicznym obszarem i doradzi zabiegi lub skieruje do lekarza medycyny estetycznej.

Najskuteczniejsze zabiegi pod oczy

Starzenia się skóry nie jesteśmy w stanie zatrzymać, ale możemy skutecznie je zahamować. Efekty w postaci zwiększonej produkcji kolagenu w skórze można zaobserwować w wyniku różnych zabiegów i stymulacji tkanki. Poprawia się wygląd skóry powiek i doliny łez. Skupiając się na problemie worków pod oczami, nie możemy zapominać o skórze powieki, która również jest delikatna i podatna na obrzęki. Stosując laser, dermapen działamy na jędrność, a składniki dostarczane podczas zabiegu dają nam efekty widoczne na skórze. Lifting powieki powoduje uniesienie brwi i odmłodzenie spojrzenia. Usuwanie kurzych łapek to nie tylko jeden zabieg. Często zaczynamy od botoksu, by następnie nawilżyć okolicę oczu. Zabieg mezoterapii należy wykonywać z różną częstotliwością. Wszystko zależy, w jakim stanie wyjściowym jest nasza skóra.

Zabieg, który jest ostatnio bardzo popularny, to karboksyterapia. Polega on na podaniu niewielkich dawek dwutlenku węgla w okolicę zabiegową, czyli w tym przypadku w okolicę oczu na głębokość 1-10 mm. Podczas zabiegu odczuwalne jest rozpieranie tkanek, bo ulegają one lepszemu ukrwieniu, dzięki zwiększeniu przepływu krwi. W efekcie następuje zagęszczenie włókien kolagenu i elastyny. Trzeba natomiast pamiętać, że jest to zabieg, po którym widoczne jest duże zaczerwienienie i obrzęk, co wyklucza nas na jakiś czas z życia codziennego. Przy nowszych technologiach możemy osiągać podobne lub lepsze rezultaty bez rekonwalescencji.

Polecamy zabiegi z gwarancją skuteczności:

 • Dermapen 4
 • mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym lub fibryną
 • zabieg Beautifeye by Fillmed
 • wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym

Oczywiście przed dopasowaniem zabiegu konsultujemy problem, by dobrać odpowiednią terapię.

Najlepsze zabiegi pod oczy w Velvet Clinic

W Velvet Clinic zawsze zwracamy uwagę na newralgiczne i delikatne miejsca. Skóra to dla nas priorytet. Zadzwoń do nas i umów się na konsultację, by Twoje spojrzenie było niezmiennie świeże i młodzieńcze!

Najnowsze wpisy

Napisz do nas