Zabiegi wyszczuplające – który wybrać?

Zabiegi wyszczuplające – który wybrać?

Nadmiar tkanki tłuszczowej to problem wielu osób w różnym wieku. Może być ona zlokalizowana w jednym miejscu lub rozproszona. Współczesna kosmetologia i zabiegi medycyny estetycznej wychodzą na przeciw nadmiarowi tłuszczu.

Spektrum zabiegów jest szerokie. Ważne jest to aby wybierać tylko certyfikowane urządzenia i wykwalifikowany personel, wtedy mamy pewność że uzyskane efekty będą zadowalające i nadmiar tkanki tłuszczowej nie będzie już naszym zmartwieniem.

Wybór zabiegu jest uzależniony od problemu z jakim się borykamy. Czy zależy nam na pobudzeniu metabolizmu komórek tłuszczowych i przepływu limfy, czy chcemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, czy zredukować cellulit. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie są to zabiegi odchudzające.

Czy warto skorzystać z zabiegów wyszczuplających?

W naszej klinice zabiegi modelujące sylwetkę i redukujące tkankę tłuszczową cieszą się dużą popularnością. Wszystko dlatego, że dzięki nim możemy poprawić nie tylko swój wygląd, ale przede wszystkich wpłynąć na nasze ciało zdrowotnie. Wykonywanie zabiegów często mobilizuje nas do zmiany stylu życia, większej aktywności fizycznej i zbilansowanej diety. Osiągane efekty dają satysfakcję z efektów zabiegu, a co za tym idzie lepsze samopoczucie. Nie możemy mówić natomiast, że są to zabiegi odchudzające.

Czym się kierować w wyborze zabiegów modelujących i kształtujących sylwetkę?

Ważne jest aby przed przystąpieniem do terapii wybrać odpowiedni rodzaj zabiegu wyszczuplającego. W doborze zabiegów najlepiej pomoże konsultacja kosmetologiczna. Sprawdzimy na niej kondycję skóry i stan wybranych partii ciała z którymi mamy problem (np. brzuch). Postawimy cele w dążeniu do idealnej sylwetki. Ilość zabiegów wyszczuplających jest uzależniona od stanu wyjściowego ciała ile mamy komórek tłuszczowych, które namnażają się w wieku dziecięcym. Ważny jest czas, jaki mamy do osiągnięcia celu. To również ma znaczenie w doborze metody i rodzaju terapii.

W Velvet Clinic pracujemy tylko na certyfikowanych urządzeniach co daje nam gwarancję sukcesu. Technologie modelujące sylwetkę dostępne w klinice to: Endermologie LPG Alliance, fala uderzeniowa Storz oraz Onda. Najlepsze rezultaty otrzymamy stosując terapie łączone.

Zabiegi wyszczuplające twarz

Wyszczuplanie twarzy to zadanie z którym często mierzy się kosmetologia i medycyna estetyczna. Drugi podbródek i pełniejsze policzki sprawiają że nasza twarz zaczyna wyglądać ciężko i mało estetycznie. Twarz traci wyraźny owal również z biegiem lat. Postępowanie w takich przypadkach zależy od nasilenia problemu, dlatego warto zaufać kosmetologowi, który dobierze odpowiedni zabieg.

Ergolift

Najczęstszym zabiegiem jaki proponujemy w tym wypadku jest ergolift czyli stymulacja skóry twarzy, drenaż i wyszczuplenie. Obszar twarzy i szyi poddawany jest rytmicznemu działaniu ruchomych, magnetycznych klapek wspomaganych sterowanym podciśnieniem. Stymulujemy dzięki temu skórę do produkcji nowego kolagenu i elastyny które są rusztowaniem dla owalu twarzy. Działanie drenujące pozwala na usuwanie nadmiaru wody, która może być przyczyną pełniejszej twarzy. Często łączymy ten zabieg z falą uderzeniową STORZ. Tak, falę możemy również wykonać na twarzy. Pozwala ona na przyspieszenie efektów zabiegowych i rozbija tkankę tłuszczową na twarzy.

Lipoliza iniekcyjna

Świetnym rozwiązaniem problemu drugiego podbródka jest lipoliza iniekcyjna, gdzie podskórnie wstrzykujemy specjalny preparat który ma za zadanie rozpuścić komórki tłuszczowe w wybranych partiach, co za tym idzie usunąć tłuszcz, który zgromadził się w nadmiarze. Lipoliza iniekcyjna sprawdza się również na innych częściach ciała. Zabieg lipolizy może być też alternatywą dla liposukcji.

Zabiegi wyszczuplające brzuch

Rozwiązaniem na problem nadmiaru komórek tłuszczowych w okolicy brzucha jest zabieg Onda. Zabieg spowoduje uszkodzenie oraz trwałe ich usunięcie miejscowego tłuszczu z brzucha. Tę procedurę łączymy z Endermologią w celu zwiększenia drenażu komórkowego.

Onda

ONDA wykorzystuje unikalne mikrofale Coolwaves, które selektywnie docierają do miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej i w nieinwazyjny sposób prowadzą do jej redukcji, bez ryzyka naruszenia otaczających tkanek w okolicy zabiegowej. Jest to alternatywa dla liposukcji i lipolizy iniekcyjnej. Dzięki ONDA możemy trwale usunąć komórki tłuszczowe z organizmu. Tym zabiegiem ujędrnimy również zwiotczałą skórę i wygładzimy cellulit. Za pomocą ONDY możemy pozbyć się więc zbędnych centymetrów. Co ciekawe z zabiegu na brzuch korzystają najchętniej Panowie. Przebieg procedury zabiegowej uzależniony jest od obszaru, na którym chcemy pracować, jego wielkości oraz ilości tkanki tłuszczowej. Zwykle pracujemy na dwóch głowicach – płytkiego i głębokiego działania.

Endermologia

Endermologia LPG Alliance to naturalny masaż, nieinwazyjna metoda mechanostymulacji skóry, która wzmaga metabolizm komórek i przemiany materii. Działa na zwiotczałą skórę, widoczna jest redukcja cellulitu, jednocześnie zmniejszając wielkość komórek tłuszczowych. Znakomicie drenuje nasze ciało dzięki czemu pobudza układ limfatyczny do wzmożonej pracy. Wzmaga też lipogenezę, dlatego warto pamiętać żeby po tym zabiegu wykonać trening. Będzie on wtedy jeszcze skuteczniejszy, ponieważ tłuszcz zostanie uwolniony do przestrzeni międzykomórkowej. Zabieg jest w pełni bezpieczny i skierowany do większości kobiet i mężczyzn z problematyczną sylwetką. Polega na masażu całego ciała lub wybranej okolicy specjalną głowicą. Wykorzystuje ona w swojej pracy zmechanizowaną rolkę i klapkę, która dzięki podciśnieniu zasysa fałd skóry.

Procedury łączone dają najlepsze rezultaty terapeutyczne dlatego, zabieg Onda należy łączyć z mechanostymulacją skóry. Endermologia pozwoli na drenaż tej okolicy dzięki czemu nasz organizm szybciej zmetabolizuje toksyny i złogi tłuszczowe. Pozwoli to na pozbycie się zbędnych centymetrów w talii.

Zabiegi wyszczuplające uda

Częstym problemem wśród osób borykających się z nieproporcjonalną sylwetką jest zatrzymanie wody w komórkach. Dzieje się tak przez picie jej w za małych ilościach, przez co kumuluje się ona w organizmie. Wśród zabiegów odchudzających dedykowanych na stłuszczoną, oporną tkankę najlepsze efekty dają metody łączące drenaż komórek.

Endermologie

Najlepszym zabiegiem modelującym uda będzie Endermologie LPG Alliance. Dzięki mechanostymulacji skóry spowoduje jej lepsze odżywienie, ukrwienie i drenaż.

STORZ

Fala uderzeniowa STORZ polega na pobudzeniu aktywność tkanki łącznej, co pozwala nam na walkę z cellulitem i tkanką tłuszczową. Dodatkowo zabieg poprawia krążenie krwi dzięki czemu skóra staje się bardziej odżywiona i dotleniona. Procedurę rozpoczyna drenaż głowicą V-ACTOR w celu udrożnienia przepływu limfy. Następnym krokiem jest działanie na tkankę łączną, aktywowanie adipocytów i eliminacja zwłóknień przy pomocy transmiterów głowicy D-ACTOR. Zabieg kończymy ponownym drenażem głowicą V-ACTOR. Fala STORZ jest skierowana do kobiet borykająch się z problemem cellulitu każdego pochodzenia.

Endermologię warto połączyć z zabiegiem STORZ, który wykorzystuje działanie fali uderzeniowej do rozbijania komórek tłuszczowych, redukcji cellulitu, drenażu zastojów wodnych, pojędrniania skóry, angiogenezy – tworzenia się nowych naczyń krwionośnych.

Inne zabiegi wyszczuplające

W naszej ofercie usług jako zabieg wyszczuplający możemy zaproponować również masażu THERMOGENIQUE. Wspomaga on spalanie tłuszczu i odchudzanie. Jest to zabieg wyszczuplający który przez działanie termogenicznej ampułki wzmaga spalanie tłuszczu w organizmie. Zakończony jest drenującym, mocnym masażem dzięki czemu już po pierwszym zabiegu widoczna jest redukcja obwodów i tkanki tłuszczowej. Pośladki, brzuch i uda stają się bardziej jędrne i odżywione.

Jakie zabiegi wyszczuplające wybrać?

Urządzenia na jakich pracujemy w Velvet Clinic pozwalają na wzniesienie naszych usług na wysoki poziom. Dzięki rozwojowi kosmetologii i medycyny estetycznej zabieg w naszej klinice będzie zawsze przynosił pozytywne efekty. Na tym polega nasza praca aby metoda zabiegowa którą wybieramy była najskuteczniejsza dla danego problemu.

Dopełnieniem terapii zabiegowych będą suplementy diety Nature For Cell, dedykowane do zabiegów redukujących ilość tkanki tłuszczowej, które w sposób naturalny przyjdą z pomocą w walce o wymarzoną sylwetkę.

Zapraszamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas