Zatkane pory – jak je skutecznie oczyścić?

Pory na twarzy mają za zadanie oczyszczanie skóry ze zbędnych substancji. Przede wszystkim chodzi tu o sebum, ale także o kurz, zanieczyszczenia czy resztki wykorzystanych kosmetyków. Jeśli pielęgnacja nie jest wystarczająca, pojawia się problem zatkanych porów. Twarz wymaga dokładnego oczyszczania, które czasem w warunkach domowych jest utrudnione. To nie choroba, a jedynie defekt kosmetyczny i estetyczny, który jest widoczny i uciążliwy dla wielu kobiet jak i mężczyzn. Jak pozbyć się zatkanych porów i jak im zapobiegać?

Czym są zapchane pory?

U osób, u których często pojawiają się rozszerzone pory, łatwiej zachodzi do ich zatykania. Nie ma to związku z rodzajem cery – może wystąpić zarówno na skórze suchej, jak i tłustej, wrażliwej czy mieszanej. Pory zatykają się przede wszystkim przez używanie źle dobranych kosmetyków w pielęgnacji domowej, nadmierne wydzielanie sebum i niepoprawnie wykonywany demakijaż. Co więcej, zatkane pory mogą prowadzić do stanów zapalnych, powstawania pryszczy i krost.

Z tego powodu tak istotne jest, by prawidłowo oczyszczać skórę w ramach wieloetapowej pielęgnacji. Regularny peeling to nie wszystko – przede wszystkim chodzi o uważne i dokładne zmywanie makijażu (zwłaszcza podkładu) i kremów, ale także usuwanie sebum. Skórę twarzy należy myć przynajmniej dwa razy dziennie – przy użyciu delikatnego żelu, który nie będzie naruszał pH, a nie jedynie wodą. Wieczorem, kiedy zmywamy makijaż, dokładne oczyszczenie skóry z kosmetyków, zanieczyszczeń, kurzu jest kluczowe. Niezmyte na noc kosmetyki skutecznie zatykają pory oraz ograniczają wchłanianie się substancji aktywnych zawartych w pielęgnacji.

Co więcej, zatkane pory występują również z powodu nadmiernego wydzielania łoju, co jednak nie oznacza, że skóra jest przetłuszczona. Przeciwnie – większe wydzielanie sebum może wynikać z przesuszenia, przed którym skóra w ten sposób się broni. Należy dlatego również stosować środki nawilżające – odpowiednie kosmetyki skutecznie przywrócą cerze równowagę.

Najczęściej to właśnie w niedokładnej i źle dobranej pielęgnacji tkwi źródło problemu. Jednakże domowe sposoby mogą nie być wystarczające, gdy mamy rozszerzone pory ze skłonnością do zatykania.

Jak wyglądają zatkane pory na twarzy?

Zatkane pory wyglądają różnie w zależności od umiejscowienia. Na nosie i na czole pojawiają się w formie czarnych punkcików – określamy je jako zaskórniki otwarte. Są widoczne, a nakładanie na nie makijażu, by je zakryć, dodatkowo pogarsza ich stan. Z kolei na reszcie twarzy mają one formę zaskórników zamkniętych, czyli są niewielkimi, przypominającymi kaszkę białymi grudkami pod powierzchnią naskórka. Ich usunięcie jest z tego powodu trudniejsze. Na twarzy mogą się pojawiać również krosty, które z kolei często skutkują występowaniem przebarwień.

Przyczyny zapychania się porów

Z czego wynikają zatkane pory na twarzy?

  • niedokładnie wykonywany demakijaż,
  • zbyt małe nawilżenie, będące przyczyną nadmiernego wydzielania sebum,
  • nieodpowiednia pielęgnacja cery tłustej,
  • zbyt tłuste kremy, podkłady i inne produkty
  • używanie produktów nadmiernie wysuszających skórę,
  • spanie w makijażu.

Jak odetkać i oczyścić zatkane pory na twarzy – sposoby

Sposobem na zniwelowanie problemu są zabiegi na twarz z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej. Pory stają się dzięki temu mniej widoczne oraz skóra jest gładka i rozświetlona.

Mikrodermabrazja diamentowa

Ten zabieg, pielęgnujący skórę twarzy, z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Ma także zastosowanie w oczyszczaniu porów. Polega na mechanicznym usunięciu z powierzchni skóry zrogowaciałego naskórka. Mikrodermabrazja przywraca jędrność skóry i stymuluje produkcję kolagenu, pozwala także na redukcję przebarwień. Należy ją wykonywać regularnie, czyli raz w miesiącu dla zadowalających efektów.

Oczyszczanie wodorowe AquaSure

Polega na oczyszczaniu skóry za pomocą wody nasyconej w wodór, który bardzo łatwo przenika do jej głębokich warstw, łączy się z zanieczyszczeniami i precyzyjnie ją oczyszcza na poziomie komórkowym. Dzięki temu można zredukować stan zapalny i pożegnać problem nadmiernego przetłuszczania. Oczyszcza i zwęża rozszerzone pory, a także usuwa zabrudzenia – całkowicie bezboleśnie. Dzięki temu nie powstają nowe zaskórniki. To innowacyjny sposób oczyszczania skóry, który dodatkowo zapobiega jej starzeniu.

Osocze bogatopłytkowe

W ramach tego zabiegu najpierw pobiera się od pacjenta krew, następnie jest ona odwirowywana, by pozyskać z niej osocze. Wykorzystuje się je do tak zwanego wampirzego liftingu. Osocze bogatopłytkowe jest najlepszym źródłem substancji służących do regeneracji skóry. Pozwala wygładzić i nawilżyć skórę od wewnątrz lepiej niż jakikolwiek krem, skutecznie zapobiegając rozszerzaniu i zatykaniu się porów.

Zapomnij o zatkanych porach – Velvet Clinic

Nasz zespół wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów – kosmetologów i lekarzy – pomoże Ci uporać się z tym problemem. Rozumiemy, jak istotny jest efektowny wygląd skóry, dlatego w naszej ofercie znajdziesz zróżnicowane zabiegi oczyszczające, dzięki którym przywrócimy jej równowagę i oczyścimy ją z zabrudzeń. Ponadto wyposażymy Cię w fachową wiedzę, jak powinna przebiegać pielęgnacja, dzięki której łatwiej będzie Ci pielęgnować twarz. Certyfikowany, nowoczesny sprzęt i fachowa wiedza sprawiają, że możemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Chcesz się o tym przekonać? Zapraszamy do rejestracji na wizytę! Sprawdź naszą ofertę i zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić!

Zabiegi rekomendowane

Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe

PH FORMULA

PH FORMULA

Chcesz pozbyć się zatkanych porów?

Napisz do nas!