Zmniejszenie piersi

Zmniejszenie piersi – co to za zabieg?

Zabieg zmniejszania piersi (mammoplastyka) to operacja, polegająca na redukcji tkanki tłuszczowej, części gruczołu piersiowego oraz usunięciu nadmiaru skóry i tkanki podskórnej. Pozostałą część modeluje się tak, aby pierś stała się jędrniejsza i wyżej usytuowana. Zmniejszenie piersi ma wpływ na nasze zdrowie w opozycji do zabiegu powiększania piersi, któremu poddajemy się głównie ze względów estetycznych

Przejdź do sekcji

Dlaczego kobiety zmniejszają piersi?

Posiadaczki dużych piersi coraz częściej decydują się na pomniejszenie piersi.
Zbyt duży rozmiar biustu powoduje dolegliwości zdrowotne, a przy tym utrudnia wykonywanie codziennych rzeczy. Jego nieproporcjonalność przyczynia się do nadwyrężenia skóry i mięśni klatki piersiowej, nacisk przenosi się na kręgosłup powodując ból pleców.
W niektórych przypadkach zbyt duże piersi uniemożliwiają uprawianie aktywności fizycznej.
Przerost piersi ma również konsekwencje w sferze psychologicznej. Dla wielu kobiet stanowi kompleks.

Ile trwa rekonwalescencja po operacji zmniejszenia biustu?

Rekonwalescencja po zabiegu zmniejszenia biustu wynosi 3-4 tygodnie. Następnego dnia po operacji zmieniany jest opatrunek i wyjmowane są dreny. Przez tydzień od zmniejszenia piersi nie powinno się moczyć okolicy operowanej. Po zabiegu występować mogą krwiaki, obrzęk i ból. W tym czasie można stosować środki przeciwbólowe. Dolegliwości samoistnie ustępują w ciągu kilku dni od zabiegu. Na około miesiąc należy ograniczyć wysiłki fizyczne. W ciągu 10-20 dni od operacji usuwa się szwy. Przez 2-6 tygodni od mammoplastyki konieczne jest noszenie specjalnego stanika, który ma zmaksymalizować efekty i zredukować ryzyko ewentualnych urazów. W okresie 6 miesięcy po operacji należy chronić blizny po operacji przed promieniowaniem słonecznym. Pełny okres rekonwalescencji po zabiegu zmniejszenia piersi trwa do 12 miesięcy.Dopiero po tym czasie można w pełni zobaczyć oraz ocenić efekty zabiegu.

Po zabiegu mogą wystąpić pewne powikłania wczesne lub późne ( krwiak, martwica tkanki tłuszczowej , zaburzenia czucia brodawki piersiowej, nieprawidłowe gojenie blizn i inne)

Redukcja piersi – jakie są zalecenia pooperacyjne?

Przez 2 tygodnie od operacji zmniejszenia piersi utrzymywać się może obrzęk. Czucie w obszarze brodawki może być zmniejszone lub zniesione w przypadku cięcia w kształcie odwróconej litery” t ”. Po zabiegu lekarz zaleci pacjentce noszenie specjalnego biustonosza 24 godziny na dobę przez około miesiąc. W czasie rekonwalescencji zabronione jest uprawianie sportu. Po miesiącu można zacząć wracać do normalnej aktywności. W razie jakichkolwiek dolegliwości bólowych pacjentka powinna zgłosić się do chirurga plastyka przeprowadzającego zabieg.

Mammoplastyka – możliwe powikłania

Każdy zabieg niesie za sobą ryzyko wystąpienia powikłań. W przypadku zabiegu zmniejszania piersi wystąpić mogą infekcje, zaburzenia czucia, nieprawidłowe gojenie się ran czy przerost blizny. W pierwszych dniach od zabiegu pomniejszenia biustu wystąpić może wzmożone krwawienie, które może być wskazaniem do reoperacji. Chirurg plastyczny powinien uprzedzić także o odczuwaniu zmniejsz

Po redukcji piersi mogą wystąpić takie powikłania jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, w tym infekcja, zaburzenia gojenia się ran, przerastanie blizn. W pierwszych dobach pooperacyjnych może wystąpić wzmożone krwawienie, które może być wskazaniem do reoperacji. Trzeba się liczyć również z zaburzeniami czucia szczególnie brodawki oraz martwica skóry brodawki. Jednak jeżeli pacjentka stosuje się do zaleceń przed- i pooperacyjnych, operacja jest całkowicie bezpieczna.

Efekty, wskazania i przeciwwskazania

EFEKTY

 • zmniejszenie biustu,
 • symetryczny wygląd piersi
 • zniesienie dolegliwości bólowych spowodowanych przez obfity biust
 • odciążenie kręgosłupa

WSKAZANIA

 • duże piersi nieadekwatne do budowy reszty ciała
 • dolegliwości bólowe spowodowane przez duży biust np. ból pleców
 • kompleksy wynikające z nadmiernego rozmiaru piersi
 • ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu;
 • hipertrofia (przerost) piersi
 • utudnione podejmowanie aktywności fizycznej
 • zniwelowanie asymetrii piersi

PRZECIWWSKAZANIA

 • choroba nowotworowa
 • choroby przewlekłe związane z układem krwionośnym, zaburzona krzepliwość krwi;
 • infekcje lub ogólny zły stan zdrowia,
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
 • schorzenia dermatologiczne i zmiany skórne w okolicach piersi,
 • młody wiek (piersi muszą być w pełni ukształtowane),
 • ciąża, karmienie piersią

Cennik

Redukcja piersi to koszt około 15-18 tysięcy złotych. Ostateczna cena operacji piersi ustalana jest podczas konsultacji z chirurgiem plastykiem i uzależniona jest od stopnia skomplikowania zabiegu.

Zabiegi
rekomendowane

Zabiegi rekomendowane

Clearlift

Clearlift

Dermapen

Dermapen

Zapisz się na zabieg

Wypełnij formularz

  Kontakt

  Zadzwoń

  510 060 918
  (42) 253 19 50

  Napisz E-mail

  biuro@velvetclinic.pl

  Nasz adres

  Odwiedź nas

  ul. Kopernika 38 90-552 Łódź
  W budynku Medical Magnus Clinic

  Znajdź nas