Mezoterapia tropokolagenem

Nie od dziś wiadomo, że wraz z wiekiem, wytwarzanie kolagenu w ludzkim organizmie spada, co prowadzi do zmniejszenia jędrności skóry, pojawienia się zmarszczek i zaburzenia owalu twarzy. Istnieją jednak sposoby na przywrócenie pięknego wyglądu skóry, a tym samym poprawę samopoczucia.

Przejdź do sekcji

Informacje o zabiegu

CZAS TRWANIA ZABIEGU

45-90 minut w zależności od okolicy

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

4 tygodnie

ILOŚĆ ZABIEGÓW W SERII

3 - 4

Fibroblasty odpowiedzialne są za syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Ostatni z nich, po przedostaniu się do przestrzeni międzykomórkowej, wiąże wodę efektem czego jest zwiększona objętość skóry, wygładzenie zmarszczek oraz intensywnie nawilża. 

Wiele pacjentów korzystających z medycyny estetycznej zastanawia się na czym polega mezoterapia tropokolagenem. Zastosowanie preparatu z kolagenem w postaci iniekcji aktywuje namnażanie fibroblastów oraz stymuluje ich migrację w rejony uszkodzonej tkanki, dzięki czemu dochodzi do efektywniejszego procesu regeneracji tkanek, co daje efekt jędrnej skóry. Zasada działania tropokolagenu polega na natychmiastowej odbudowie włókien kolagenowych bez czasu oczekiwania na pobudzenie mechanizmu neosyntezy kolagenu.  

Tropokolagen to wyrób medyczny zawierający w swoim składzie tropokolagen typu I oraz substancje pomocnicze m.in. kwas askorbinowy, glukonian magnezu, kwas cytrynowy, witaminy z grupy B czy ekstrakt z dziurawca. Mezoterapia tropokolagenem stosowana jest w leczeniu różnych schorzeń, chorób skóry, wspomaga leczenie blizn, regeneracji i odbudowy skóry twarzy, szyi, dekoltu, jak również do odbudowy struktury przestrzennej tkanki podskórnej i mięśni. 

Biorusztowanie utworzone z włókien kolagenowych zapewnia skórze jędrność i odpowiednie napięcie. Mezoterapia kolagenowa opóźnia naturalne procesy starzenia skóry spowodowane działaniem wolnych rodników, zagęszcza ją jednocześnie poprawiając owal twarzy. Dodatkowo zabieg bioliftingu zwiększa objętość skóry oraz pogrubia śródbłonek naczyń krwionośnych poprawiając kondycję skóry naczyniowej. 

Opis zabiegu mezoterapii tropokolagenem

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzany jest wywiad medyczny z pacjentem w celu wykluczenia przeciwwskazań oraz określenia celów zabiegowych.

Mezoterapia tropokolagenem wykonywana jest w znieczuleniu w postaci kremu z lidokainą po dokładnym zdezynfekowaniu obszaru zabiegowego. W zależności od wskazań dobierany jest preparat i protokół zabiegowy. Tropokolagen podawany jest domięśniowo lub śródskórnie w formie iniekcji.

Substancje pomocnicze zawarte w preparacie w postaci witamin i bioflawonoidów przyspieszają metabolizm komórkowy. Po zabiegu można przejść do codziennych zajęć jeszcze tego samego dnia.

Wskazania i PRZECIWWSKAZANIA do zabiegu mezoterapii tropokolagenem

WSKAZANIA

Tropokolagen ma wiele zastosowań w medycynie estetycznej i kosmetologii. Najczęściej stosowany jest w: 

 • terapie leczenia blizn i rozstępów,
 • naturalna alternatywa dla toksyny botulinowej - rozluźnienie mięśni twarzy,
 • zmniejszenie zmarszczek,
 • wspomożenie regeneracji skóry,
 • istotne zastosowanie w procesie gojenia ran,
 • ujędrnienie tkanki łącznej, efekt liftingu
 • miejscowe niwelowanie oznak starzenia,
 • redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej,
 • zaburzony owal twarzy
 • wspomagająco przy redukcji cellulitu

PRZECIWWSKAZANIA

Mimo dużego bezpieczeństwa preparatu, istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu tropokolagenem. Wśród nich wyróżniamy:

 • ciąża i okres karmienia piersią, 
 • infekcje (aktywne w dniu zabiegu, przewlekłe stany zapalane)
 • stany zapalne skóry, 
 • aktywna opryszczka,
 • aktywne choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne, 
 • nadwrażliwość na składniki preparatu.

Jak się przygotować do zabiegu

Tropokolagen można wykonywać o każdej porze roku. Na kilka dni przed zabiegiem mezoterapii kolagenowej nie należy spożywać alkoholu oraz przyjmować leków przeciwkrzepliwych. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent od razu po zabiegu może wrócić do swoich codziennych zajęć. Po zabiegu istotne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Zalecenia pozabiegowe dotyczą unikania ekspozycji na słońcu oraz korzystania z sauny czy basenów. 

Obszar wykonywania zabiegu

Tropokolagen typu I, zawarty w preparatach , jest szeroko wykorzystywany w profesjonalnych zabiegach medycyny estetycznej. Zabieg można wykonać na obszar : twarzy, okolice oczu oraz ciała (w tym na obszarze wewnętrznej części ud, kolan).

Mezoterapia kolagenowa sprawia, że regeneracja skóry jest wzmożona, co sprawia, że powstają nowe włókna kolagenowe i powraca jej odpowiednie napięcie. Medycyna estetyczna znajduje zastosowanie w obrębie skóry twarzy i ciała. 

Cennik

TROPOKOLAGEN


TROPOKOLAGEN 2

Zabiegi
rekomendowane

Zabiegi rekomendowane

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie

iPixel

iPixel

Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe

Zapisz się na zabieg

Wypełnij formularz

  Kontakt

  Zadzwoń

  510 060 918
  (42) 253 19 50

  Napisz E-mail

  biuro@velvetclinic.pl

  Nasz adres

  Odwiedź nas

  ul. Kopernika 38 90-552 Łódź
  W budynku Medical Magnus Clinic

  Znajdź nas

  Koszyk na zakupy