Pro XN zabieg

Podstawą zachowania naszej skóry w jak najlepszej kondycji i zdrowiu jest odpowiednia pielęgnacja i działanie antyoksydacyjne. Wraz z wiekiem obniża się poziom lipidów skórnych, przez co nasza skóra narażona jest na odwodnienie, podrażnienie i zaburzenia w obrębie prawidłowych procesów odbudowy. Dodatkowo pogarsza się system antyoksydacyjny skóry, a co za tym idzie spada jakość komórek i ich ochrona przed starzeniem. Istotą całej pielęgnacji jest stymulowanie skóry, wspomaganie regeneracji tkanek i ochrona przed stresem oksydacyjnym. 

Przejdź do sekcji

Zabieg PRO XN sprawdzi się w pielęgnacji skóry problematycznej, poprawie jakości skóry dojrzałej, ale również po zabiegach inwazyjnych (zapewniając ochronę skóry) m. in. laseroterapii czy mezoterapii igłowej w aspekcie regeneracji skóry. Główny składnik tj. ksantohumol wykazuje działanie przeciwstarzeniowe i antyoksydacyjne 30 razy silniejsze niż witamina C. Co więcej łagodzi podrażnienia i działa antybakteryjnie, dzięki czemu autorski zabieg PRO XN to delikatny resurfacing skierowany dla skór wrażliwych, atopowych, ale jednocześnie trądzikowych. Kontynuacja zabiegów poprzez dobraną przez specjalistę pielęgnację daje długotrwałe efekty i widoczną poprawę jakości skóry. 

Informacje o zabiegu

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Procedura zabiegowa trwa
do 1,5 godziny

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

co 7-14 dni

ILOŚĆ ZABIEGÓW W SERII

4-6

Opis zabiegu Pro XN

Najsilniejsza terapia antyoksydacyjna PRO XN oparta jest na ksantohumolu. Ksantohumol to aktywny flawonoid naturalnie występujący w kwitnącej roślinie chmielu. Wykazuje on 30 krotnie silniejsze właściwości antyoksydacyjne od witaminy c dzięki czemu efektywniej chroni skórę przed stresem oksydacyjnym.

Na zabieg PRO XN składają się 3 podstawowe kroki: dwufazowe oczyszczanie, eksfoliacja i antyoksydacja. Podczas pierwszej fazy oczyszczania, przy pomocy olejku delikatnie pozbywamy się zanieczyszczań obecnych na powierzchni naskórka, zachowując przy tym prawidłową fizjologię skóry. Obecny w składzie kwas stearynowy wpływa aktywująco syntezę niezbędnych lipidów oraz minimalizuje uszkodzenia bariery hydrolipidowej. W drugiej fazie działamy regulujemy funkcje fizjologiczne bariery skórnej – przy pomocy mgiełki lub/i żelu oczyszczającego. Obecne w mgiełce kwas laktobionowy i glukonolakton wpływają na nawilżenie skóry i wspomaganie prawidłowych procesów odbudowy skóry. Żel oczyszczający wzbogacony kwasem azelainowym reguluje proces keratynizacji oraz hamuje rozwój bakterii predysponujących do powstawania trądziku.

Kolejnym etapem zabiegu jest proces eksfoliacji. W zależności od typu cery lub istniejącego problemu możemy wykonać delikatny resurfacing skóry lub głęboką biorewitalizacje bez efektu podrażnienia skóry. Dodatkowo etap eksfoliacji daje nam możliwość zwiększonej przenikalności substancji czynnych przez warstwę rogową naskórka w kolejnych krokach.

Po etapie eksfoliacji przechodzimy do terapii antyoksydacyjnej. By wzmocnić system antyoksydacyjny skóry stosujemy ampułkę opartą o kompleks ksantohumolu. Aby zwiększyć stabilność ksantohumolu w terapiach profesjonalnych został on zamknięty w kompleks o wysokiej biodostępności. Aplikacja preparatu następuje zaraz po zmieszaniu go z aktywatorem. Dodatkowo zawarte w niej substancje, jak etylowy kwas askorbinowy, niacynamid i koenzym Q10 niezbędne w procesie regeneracji skóry.

Zabiegi PRO XN zakończone są biocelulozową maską, która nie tylko zwiększa absorbcję substancji aktywnych ale również posiada dużą zdolność zatrzymywania wody, powodując tym samym wzrost nawilżenia skóry. Maska perfekcyjnie przylega do skóry, tworząc idealną okluzję, dzięki czemu jej działanie jest efektywniejsze, a dodatkowo zwiększa się komfort podczas zabiegu.

Autorski zabieg I stopnia, poprzez silną dawkę antyoksydantów sprzyja szybszej regeneracji skóry nie znosząc tym samym efektywności zabiegów inwazyjnych, m.in zabiegów laserowych czy mezoterapii igłowej. Zabieg łagodzi skórę podrażnioną podczas leczenia retinoidami. Unikalne połączenie kwasu azelainowego i glukonolaktonu zapewnia delikatny resurfacing skóry . Terapia przeciwzapalna dedykowana jest w szczególności dla skór wrażliwych i zaburzonych chorobowo.

Zabiegi PRO XN można urozmaicać za pomocą mezoterapii mikroigłowej, co poprawia absorpcję substancji aktywnych w głąb skóry. 

Terapia PRO XN – wskazania i przeciwwskazania

WSKAZANIA

 • prewencja przeciwstarzeniowa
 • utrata jędrności i elastyczności
 • skóra atopowa, nadreaktywna
 • skóra naczyniowa ze zmianami o charakterze trądziku różowatego
 • skóra trądzikowa z naruszoną barierą hydrolipiową
 • wspomaganie antybiotykowych terapii przeciwtrądzikowych
 • wzmocnienie systemu antyoksydacyjnego skóry po zabiegach naruszających barierę naskórkową
 • zmarszczki mimiczne, fotostarzenie
 • wspomaganie terapii przebarwień

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża, karmienie piersią,
 • nowotwory i stany przed nowotworowe
 • Znamiona nieznanego pochodzenia,
 • uczulenie na składniki preparatów zabiegowych,
 • uszkodzenie ciągłości skóry, otarcia naskórka,
 • aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe ( opryszczka, brodawki skóry)
 • infekcje grzybicze skóry

Jak się przygotować do zabiegu PRO XN

Zabieg PRO XN nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed przystąpieniem do zabiegu, kosmetolog ocenia stan skóry, przeprowadza szczegółową konsultację, dobiera odpowiednią pielęgnacje domową oraz procedury zabiegowe. Przed rozpoczęciem zabiegów można także już wdrożyć pielęgnacje domową opartą na produktach marki PRO XN, aby przyzwyczaić skórę do składników aktywnych szczególnie w terapii skór wrażliwych. Zabieg PRO XN nie uwrażliwia skóry na słońce i z powodzeniem może być wykonywane przez cały rok. 

Obszar wykonywania zabiegu

Zabieg możemy wykonać na obszarze twarzy, szyi i dekoltu.

Częstotliwość wykonywania zabiegu Pro XN

Aby uzyskać jak najlepsze efekty terapeutyczne zalecane jest wykonanie serii 4-6 zabiegów co 7-14 dni. Dodatkowo, by uzyskać wzmocnienie systemu antyoksydacyjnego skóry należy kontynuować terapię poprzez zaleconą pielęgnację domową produktami PRO XN.  

Cennik

PRO XN

Zabiegi
rekomendowane

Zabiegi rekomendowane

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie

iPixel

iPixel

Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe

Zapisz się na zabieg

Wypełnij formularz

  Kontakt

  Zadzwoń

  510 060 918
  (42) 253 19 50

  Napisz E-mail

  biuro@velvetclinic.pl

  Nasz adres

  Odwiedź nas

  ul. Kopernika 38 90-552 Łódź
  W budynku Medical Magnus Clinic

  Znajdź nas

  Koszyk na zakupy