Co to jest laser frakcyjny ablacyjny? Jak działa?

laser frakcyjny ablacyjny

Laser frakcyjny ablacyjny odparowuje wodę z naskórka oraz głębszych warstw skóry. W miejscu działania lasera powstają mikrouszkodzenia tkanki stymulujące komórki skóry do regeneracji, produkcji kolagenu, przebudowy oraz liftingu twarzy.

Co to jest laser frakcyjny ablacyjny?

Laser frakcyjny ablacyjny CO2 działa inwazyjnie w głębokich warstwach skóry właściwej i naskórku, wzmagając gojenie skóry. Metoda ta pozwala na odmładzanie skóry, zmniejszając zmarszczki, redukując blizny potrądzikowe oraz rozstępy.

W jaki sposób działa laser frakcyjny ablacyjny?

Laser frakcyjny ablacyjny działa wyspowo, co oznacza, że uszkadza skórę punktowo, pozostawiając wolne obszary pomiędzy miejscami uszkodzonymi.

Dzięki tym uszkodzeniom stymulujemy produkcję nowych włókien kolagenowych, spowalniając proces starzenia się skóry, redukując widoczność porów, a także zmniejszając przebarwienia.

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym ablacyjnym?

Przed zabiegiem przeprowadzona jest konsultacja, podczas na której zabiegowiec wyklucza przeciwwskazania do zabiegu, takie jak choroby nowotworowe, opryszczka, ciąża czy przyjmowanie leków światłouczulających.

Ważne jest zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu (czy ma wskazania) oraz dobór urządzenia i odpowiednich parametrów lasera.

W przypadku pacjentów posiadających zmiany (blizny np. po trądziku, zmarszczki, rozszerzone pory, rozstępy) i nieobawiających się inwazyjnej metody, jak również mogących pozwolić sobie na dłuższy proces rekonwalescencji i gojenie – zabieg ten warto wykonać.

Zabieg polega na kontrolowanym uszkadzaniu skóry przy użyciu wiązki lasera frakcyjnego, odparowywaniu wody z naskórka i dziurkowaniu jej. Podczas zabiegu może być opracowana twarz, szyja, dekolt, a także ciało.

Po zabiegu zalecamy stosowanie kremu regenerującego, chłodzenie oraz sterylne traktowanie skóry.

Na co pomaga laser ablacyjny?

Zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego ablacyjnego wspiera intensywną przebudowę skóry i może mieć zastosowanie do:

  • usuwania blizn potrądzikowych,
  • usuwania rozstępów,
  • usuwania przebarwień,
  • usuwania zmarszczek mimicznych

Metoda działania i efekty zabiegu uzależnione są od intensywności wykonania zabiegu lasera frakcyjnego CO2, wrażliwości skóry oraz przypadku, z którym zgłasza się pacjent.

Cechy lasera ablacyjnego

Wybór lasera przez lekarza medycyny estetycznej i kosmetologa uzależniony jest od cech lasera frakcyjnego: czy ma to być laser CO2 czy fraksel.

Laser CO2 działa inwazyjnie, przez co wydłuża się proces gojenia skóry. Dzięki niemu możemy zmniejszać widoczność rozstępów, blizn oraz przebarwień i zwiększać produkcję kolagenu.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Bezpośrednio po zabiegu laserem frakcyjnym ablacyjnym skóra jest zaczerwieniona, może być odczuwane pieczenie i tkliwość skóry. Jest to jednak normalna reakcja skóry na zabieg laserem frakcyjnym, która jednak mija wraz z procesem gojenia się skóry. W przypadku aktywnego trądziku zastosowanie lasera frakcyjnego ablacyjnego CO2 nie jest wskazane, ponieważ może dojść do rozprzestrzenienia się zmian.

Czy ten laser jest bezpieczny?

Laser frakcyjny CO2 i iPixel posiada certyfikaty medyczne, jest sprzętem medycznym posiadającym testy kliniczne. Kolejnym czynnikiem bezpieczeństwa zabiegu jest profesjonalny i przeszkolony personel medyczny. Lekarze medycyny estetycznej oraz kosmetolodzy dokładają wszelkich starań, aby zabieg z użyciem lasera był wykonany bezpiecznie i aby efekty były jak najbardziej satysfakcjonujące.

Jeśli borykasz się z bliznami potrądzikowymi, pourazowymi, pooperacyjnymi, rozstępami lub nadmiarem zmarszczek skóry twarzy – zapraszamy.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas