Działanie lasera LightSheer Duet

Działanie lasera LightSheer Duet

Usuwanie zbędnego owłosienia z ciała za pomocą lasera staje się powszechne i w gabinetach kosmetologicznych pojawia się coraz więcej nowoczesnych urządzeń, które wyróżniają się bezpieczeństwem oraz skutecznością. Jednym z nich jest LightSheer Duet, który otrzymał certyfikat bezpieczeństwa wydany przez amerykańską Agencję Żywności i Leków. Jest to laser diodowy, który działa poprzez wykorzystanie zjawiska selektywnej fototermolizy. To znaczy, że emituje wiązkę światła absorbowaną przez struktury mieszków włosowych i zamienianą w nich na ciepło. W efekcie następuje zniszczenie całości mieszka wraz ze strukturami odpowiadającymi za wzrost włosów.

Innowacyjność w depilacji

Lasery LightSheer Duet są produkowane od końca XX w. i cały czas unowocześniane, aby osiągać coraz lepsze parametry związane z ich skutecznością. Najnowsze modele wyróżniają się większą gęstością wydzielanej energii i taką częstotliwością, która maksymalnie skraca czas przeprowadzanego zabiegu. Posiadają również dwie głowice o różnej wielkości: mniejszą, która pozwala na przeprowadzenie precyzyjnej depilacji laserowej dowolnego obszaru ciała, oraz większą – przeznaczoną do bardziej rozległych powierzchni zabiegowych, takich jak nogi, plecy albo tors. Dzięki nim zabiegi mogą być przeprowadzane dużo szybciej niż dotychczas, a także wyróżniają się mniejszą bolesnością, co znacznie zwiększa komfort pacjenta.

Urządzenie LightSheer Duet jest najskuteczniejsze w przypadku owłosienia o ciemnej barwie i może być stosowane wśród osób zmagających się z hirsutyzmem, zapaleniem mieszków włosowych, wrastającymi włoskami oraz rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi na nogach.

Dzięki swojej dużej mocy LightSheer Duet pozwala na skuteczne pozbycie się owłosienia podczas niewielkiej liczby zabiegów wykonywanych co kilka tygodni. W ten sposób ma się pewność, że usunięte zostały również te włoski, które znajdowały się wcześniej w stanie uśpienia.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas