Ergolift

Ergolift


Inteligentna metoda stymulacji skóry twarzy i ciała to nowy wymiar pielęgnacji. Rewolucyjna metoda Endermologie Alliance jest jedyną bezinwazyjną, mechaniczną stymulacją pobudzającą w naturalny sposób metabolizm komówkowy. Przez wiekszość osób kojarzona jest przede wszystkim jako skuteczny sposób na redukcję miejscowo zlokalizowanej i opornej tkanki tłuszczowej, wygładzenie cellulitu oraz ujędrnienie skóry. Ta ostatnia właściwość wykorzystywana jest również w zabiegach na twarz i dekolt, a to dzięki zastosowaniu specjalnej głowicy Ergolift. Jak ona działa i jakich efektów można się spodziewać? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Głowica Ergolift® urządzenia Alliance, przeznaczona do zabiegów na twarz i dekolt, wykorzystuje opatentowaną technologię firmy LPG. Polega ona na synergicznym działaniu dwóch klapek w komorze zabiegowej głowicy i sekwencyjnym zasysaniu skóry w celu stymulacji tkanki. To umożliwia wielowymiarową odbudowę i produkcję odmładzających składników skóry: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Dzięki zastosowaniu najnowszej technoligii zabiegi są bezbolesne, a efekty widoczne już po jednym zabiegu. Endermologie LPG Alliance wyposażona jest w tablet, który umożliwia pełną kontrolę procesu terapeutycznego, poprzez dobieranie indywidualnego zabiegu do potrzeb pacjenta, ale też na diagnostykę czy precyzyjne fotografowanie obszarów zabiegowych w celu monitorowania postępów.

Rezultaty

Wykonywanie w odpowiedni sposób masażu dla ujędrnienia skóry wymaga prcyzji i odpowiednich ruchów. Głowica Ergolift urządzenia Endermologie Alliance umożliwia masowanie dekoltu i twarzy w sposób nieosiągalny dla technik manualnych. Dzięki temu przyspieszony zostaje metabolizm także głęboko położonych komórek, co przekłada się na stymulację produkcji naturalnego kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny.

Pobudzone mechanicznie mikrokrążenie dodatkowo rozświetla skórę i wpływa korzystnie na usuwanie z tkanek nadmiaru wody, toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, a więc likwiduje ewentualne obrzęki. Co niezwykle istotne, efekty w postaci łagodnego liftingu, wygładzenia zmarszczek i wymodelowania konturu twarzy (dzięki zwiększeniu gęstości i sprężystości tkanek) osiąga się bez użycia skalpela, zakończonej igłą strzykawki czy syntetycznie opracowanych preparatów (np. botoksu lub wypełniaczy).

Po zabiegu

Ten w pełni naturalny, bezinwazyjny zabieg nie wymaga jakiejkolwiek rekonwalescencji, a poddana mu osoba natychmiast może wrócić do wykonywania codziennych zajęć. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie 6-12 zabiegów w serii. Jak jednak wykazały badania, 70 proc. kobiet zauważyło poprawę jędrności skóry już po pierwszych kilku sesjach, aż 87 proc. odnotowało wygładzenie zmarszczek, wszystkie badane natomiast zaobserwowały wyraźne rozświetlenie cery.

Wskazania i przeciwwskazania

Jak dowiadujemy się w Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii „Velvet Clinic”, gdzie wykonuje się zabieg Endermologie Alliance na twarz, przeprowadzany jest on przede wszystkim w celu usunięcia oznak starzenia, takich jak wiotkość skóry, zmarszczki, ale też choćby po to, by zlikwidować cienie i worki pod oczami albo drugi podbródek oraz wymodelować owal twarzy. Przeciwwskazaniami natomiast są aktywne infekcje, nowotwory, trądzik, naczyniaki, przyjmowanie antykoagulantów, a także obecność wypełniaczy w obszarze zabiegowym.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas