Jak skutecznie ujędrnić brzuch po ciąży?

Jak skutecznie ujędrnić brzuch po ciąży?

Utrata jędrności, suchość i zwiotczenie skóry po ciąży i porodzie to zjawisko naturalne, a jednocześnie problem estetyczny, z którym borykają się młode mamy. Wielu kobietom trudno jest zaakceptować zmiany zachodzące na ciele i chciałyby jak najszybciej odzyskać dawną sylwetkę. Nie jest to proste, ale całkowicie możliwe.

O sylwetkę warto dbać już na etapie ciąży. Profilaktyka to najlepszy sposób na to, aby przygotować skórę do ciąży. Bardzo ważne są odpowiednie ćwiczenia fizyczne, a także zbilansowana, zdrowa dieta. Trzeba jednak pamiętać, że duży wpływ na naszą urodę, powstawanie rozstępów i rozciąganie skóry mają uwarunkowania genetyczne. Są kobiety, które jako młode mamy bardzo szybko wracają do formy i wszelkie oznaki porodu są u nich niezauważalne, ale są też takie panie, u których powstałe zmiany są bardzo trudne do wyeliminowania, niekiedy pozostają na całe życie. Nie oznacza to jednak, że nie można z tym nic zrobić. Możliwości jest kilka, więc jeśli twój brzuch po ciąży stanowi dla ciebie problem, powinnaś wziąć sprawy w swoje ręce – niezależnie od genów.

Brzuch po ciąży – dlaczego skóra traci jędrność?

Brzuch, piersi i pośladki to trzy najważniejsze elementy ciała, które determinują kształt figury u kobiet. Jednocześnie to właśnie w tych częściach dochodzi do największych zmian w wyniku ciąży i porodu. Ciąża powoduje rozciąganie zawartych w skórze włókien kolagenu i elastyny, co w konsekwencji prowadzi do utraty jędrności. Oczywiście zmiany te u różnych kobiet zachodzą w innym stopniu, a wpływają na nie również zmniejszona aktywność fizyczna, niewłaściwa dieta, wahania wagi ciała itd.

Proces rozciągania ciała powoduje osłabienie struktury skóry, przez co jest ona bardziej podatna na powstawanie rozstępów, które są bardzo trudne do usunięcia w przyszłości. Dodatkowo obwisłej skóry na brzuchu bardzo trudno się pozbyć, często nawet intensywne ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Ćwiczenia, dieta, kosmetyki

Większość młodych mam w celu ujędrnienia skóry sięga po kosmetyki. Oczywiście warto nawilżać, odżywiać i regenerować skórę, jednak preparaty kosmetyczne, nawet te najdroższe, zwykle działają bardzo powierzchniowo i nie pozwolą nam całkowicie wyeliminować mankamentów skórnych. Specjalne balsamy, oliwki, kremy działają, ale tylko do pewnego stopnia. Nie zmienia to faktu, że warto je stosować, aby przywrócić skórze właściwe napięcie i gładkość. Na jędrność wpływają nawet delikatne masaże, które wykonujemy, wcierając preparaty w skórę.

Bardzo ważne są regularne ćwiczenia fizyczne. Istnieje bardzo wiele zestawów ćwiczeń dla młodych mam, których celem jest ujędrnienie skóry i wzmocnienie mięśni. Sport to zawsze doskonały pomysł i jest najważniejszym sojusznikiem w walce o zdrowie, kondycję i ładną sylwetkę. Warto więc ćwiczyć jak najwięcej i jak najczęściej!

Dodatkowo na nasze ciało oraz skórę wpływa dieta. Przede wszystkim warto jeść mało, ale często. Trzeba unikać tzw. pustych kalorii oraz podjadania niezdrowych przekąsek, które nie dostarczają organizmowi żadnych wartości odżywczych. Warto natomiast jeść jak najwięcej warzyw i owoców, produktów zbożowych i mlecznych, ryb, chudego mięsa, jaj i nasion strączkowych. Trzeba też intensywnie nawadniać organizm, przez cały dzień popijając duże ilości wody.

Endermologie LPG ALLIANCE – skuteczny i szybki sposób na wiotki brzuch po ciąży

Zdarzają się przypadki, gdy nawet najlepsze kremy, regularne ćwiczenia oraz zdrowa dieta nie są w stanie pokonać problemy braku jędrności skóry na brzuchu. Wówczas warto zwrócić uwagę na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które pomogą skutecznie, szybko i bezinwazyjnie odzyskać dawną elastyczność. Szczególnie rekomendowany jest zabieg Endermologie LPG ALLIANCE. Jest to metoda mechanicznej stymulacji skóry, która w naturalny sposób reaktywuje metabolizm komórek. Zabieg wykonywany jest z zastosowaniem specjalnego urządzenia, które zasysa skórę, formując ją w kształt fali, co pozwala na stymulację komórkową skóry właściwej i tkanki podskórnej. Mechaniczne oddziaływanie prowadzi do wyszczuplenia, wygładzenia i ujędrnienia skóry. Dodatkowo endermologia ma właściwości drenujące, pobudza krążenie i metabolizm, pomaga usunąć toksyny oraz miejscowe i oporne złogi tłuszczowe.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas