Laser na przebarwienia. Skuteczność, przebieg, wskazania

laser na przebarwienia

Przebarwienia skóry to zmiany związane z zaburzeniem syntezy melaniny lub jej nieprawidłowym rozmieszczeniem. Występują w postaci plamek o różnej wielkości w obrębie skóry twarzy, dekoltu czy ramion. Pozbycie się przebarwień to nie tylko zabieg, ale także prawidłowa pielęgnacja, którą pacjent powinien stosować w domu. Pielęgnacja w znaczący sposób pomaga nam rozjaśniać przebarwienia, ale także hamować syntezę melaniny i jej nieprawidłowe rozmieszczenie. Skóra ze skłonnością do przebarwień wymaga stosowania ochrony przeciwsłonecznej – zazwyczaj są to kremy z filtrem chroniące nas przed promieniowaniem, które indukuje powstawanie przebarwień.

Laserowe usuwanie przebarwień laserem DYE-VL w Velvet Clinic

Przebarwienia, które pojawiają się na naszym ciele, mogą mieć charakter nabyty lub wrodzony. Powstają one w wyniku zaburzenia syntezy barwnika znajdującego się w skórze tj. melaniny oraz jego nadmiernej ilości, jak również niewłaściwego i nierównomiernego rozmieszczenia. Najczęstszą przyczyną powstawania zmian pigmentacyjnych jest nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV oraz zaburzenia hormonalne. Jedną z najskuteczniejszych i najszybszych metod usuwania przebarwień jest laseroterapia. Przy pomocy lasera Alma Harmony XL Pro redukujemy plamy soczewicowate, przebarwienia posłoneczne, piegi, plamy starcze.

Dlaczego DYE-VL

Dye-Vl od Alma Harmony to głowica, która dzięki serii trzech filtrów, które koncentrują światło w jednym zakresie w sposób efektywny i bezpieczny pomaga usunąć przebarwienia skórne. Pod wpływem światła lasera skracają się także włókna kolagenowe oraz zostaje pobudzona synteza nowych włókien, co dodatkowo daje nam efekt liftingu.

 

Wskazania do laserowego usunięcia przebarwień

Kosmetolog przed przystąpieniem do zabiegu musi zakwalifikować pacjenta do laseroterapii, ponieważ wiele „plamek”, które znajdują się na naszej twarzy czy ciele to niekoniecznie przebarwienia.

Wskazania do zabiegu:

 • fotostarzenie
 • melasma
 • brązowe plamy powstałe pod wpływem słońca
 • wyrównanie kolorytu skóry

   

 • Przeciwskazania do laserowego usunięcia przebarwień

Podczas konsultacji kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad, by wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu laserowego. Bezpieczeństwo procedury jest dla nas priorytetem.

Najważniejsze przeciwwskazania:

 • ciąża
 • aktywna choroba nowotworowa
 • choroby tkanki łącznej
 • opalona skóra
 • rozrusznik serca

Przebieg zabiegu usuwania przebarwień na skórze laserem

Zabieg laserowego usuwania przebarwień jest poprzedzony konsultacją z kosmetologiem. Procedurę rozpoczynamy od dokładnego oczyszczenia twarzy i oceny zmian pigmentacyjnych. Następnie nakładamy żel do USG, który ma pełnić rolę przewodnika. Dostosowujemy odpowiednie parametry i przystępujemy do działania. Przykładamy głowicę do skóry i oddajemy impuls. Pod wpływem działania wiązki światła kolor przebarwienia ulega ściemnieniu. Bezpośrednio po zabiegu obszar chłodzimy przez kilka minut, by zmniejszyć odczucia bólowe i opuchliznę.

Odczuwanie bólu podczas zabiegu jest kwestią indywidualną. Pacjent ma wrażenie uszczypnięcia w obszarze zabiegowym oraz czuje ciepło. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może pojawić się obrzęk. Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości obszaru.

Efekty działania

Pierwsze efekty zabiegu są widoczne po dwóch tygodniach od wizyty. Zauważalne jest złuszczanie pociemniałych zmian pigmentacyjnych i rozjaśnienie przebarwień, a także przebudowa skóry, widoczne ujednolicenie kolorytu.

 

Zalecenia postępowania po laserowym usuwaniu przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień wymaga odpowiedniej pielęgnacji i okresu rekonwalescencji. Pacjent przez następne dni powinien schładzać miejsca zabiegowe, by zmniejszyć obrzęk i opuchliznę. Istotne jest również stosowanie kremów z filtrem, które gwarantują ochronę obszaru przed promieniowaniem słonecznym i pozwalają na profilaktykę powstawania nowych zmian.

Rekomendowana liczba zabiegów

Laserowe usuwanie przebarwień to zabieg, który dla uzyskania zadowalających efektów należy wykonać w serii od 3 do 5 zabiegów. Ilość zabiegów jest uwarunkowana indywidualnie i zależy również od zdolności regeneracji organizmu pacjenta oraz od tego, jak głęboko są umiejscowione przebarwienia. Odstęp między procedurami wynosi 4 tygodnie, ze względu na czas potrzebny na przebudowę i regenerację skóry. Laserowe usuwanie przebarwień jest zabiegiem, który osoby z tendencją do pojawiania się zmian pigmentacynych powinny powtarzać po sezonie letnim.

Skorzystaj z laserowego usunięcia przebarwień w Velvet Clinic

Zabiegi laserowe to nasza pasja, dlatego już dziś umów się na konsultację z jednym z naszych kosmetologów, którzy dobiorą terapię i zagwarantują skuteczność.

Krótkie podsumowanie, że Velvet Clinic posiada wykwalifikowany personel, który fachowo doradzi i skutecznie usunie przebarwienia na skórze laserem DYE-VL.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas