Laserowe odmładzanie twarzy

Laserowe odmładzanie twarzy

Naturalnym procesem zachodzącym w naszym organizmie z wiekiem jest starzenie się skóry, wynikające z czynników zewnętrznych takich jak działanie słońca czy innych warunków atmosferycznych, czynników genetycznych oraz spadku produkcji kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów. Wynikiem starzenia jest powstawanie zmarszczek. W celu ich zniwelowania, niektórzy stosują toksynę botulinową oraz wypełniacze takie jak kwas hialuronowy. Niektórzy decydują się na bardziej inwazyjne metody takie jak operacyjny zabieg liftingu twarzy czy plastykę szyi. Jednak działania te mogą wiązać się z niepożądanymi skutkami, a część z nich również z długim okresem rekonwalescencji. Dlatego w medycynie estetycznej poszukuje się sposobów redukcji zmarszczek, które nie tylko są skuteczne, ale jak najmniej inwazyjne, ograniczające do minimum możliwe skutki uboczne oraz nie wyłączają z życia codziennego. Jedną z takich metod jest użycie urządzeń emitujących światło laserowe wykazujące dobroczynne właściwości dla naszej skóry.

Resurfacing twarzy urządzeniem Alma Harmony

Laserowy lifting twarzy, czyli resurfacing skóry twarzy, wykonuje się laserem, takim jak na przykład urządzenie Alma Harmony XL Pro. Jest to zabieg pozwalający na odmłodzenie i widoczne poprawienie stanu naszej skóry, poprzez wiązkę światła laserowego, która tworzy na twarzy bardzo dużo mikrouszkodzeń. Te drobne uszkodzenia pobudzają skórę do wytwarzania nowych włókien elastynowych i kolagenowych, co daje efekt wyraźnie odmłodzonej i gładszej cery. To jednak nie wszystkie korzyści z zabiegu, ponieważ resurfacing pozwala na uzyskanie wielu innych pozytywnych efektów, takich jak:

– spłycenie zmarszczek mimicznych i tworzących się wraz z wiekiem;

– zwiększenie elastyczności i jędrności skóry naszej twarzy;

– zmniejszenie widoczności porów i rozjaśnienie przebarwień;

– likwidacja lub znaczne zmniejszenie widoczności blizn potrądzikowych.

Laserowy lifting twarzy pobudza naszą skórę do odbudowy i przebudowy. Najważniejsze jest by pamiętać iż efekty nie są widoczne od razu, ale dopiero po kilku lub nawet kilkunastu tygodniach, gdy skóra naturalnie się zregeneruje. Przy drobnych zmarszczkach i niedoskonałościach cery wystarczy nawet jeden zabieg, ale jeśli pojawiają się blizny lub głębsze bruzdy, to najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na serię zabiegów wykonywanych co około 2 miesiące, aby osiągnąć zadowalający efekt.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas