Makijaż permanentny brwi – metoda piórkowa

Makijaż permanentny brwi – metoda piórkowa

Aby poprawić kształt i kolor brwi, dodać im gęstości lub uzupełnić brakujące włoski, można zdecydować się na zrobienie makijażu permanentnego w salonie kosmetycznym. Tego rodzaju zabieg wykonuje się za przy użyciu nowoczesnych narzędzi, za pomocą których bezpieczne dla zdrowia barwniki zostają wprowadzone pod skórę. Jeśli bardzo boimy się bólu lub choćby uczucia dyskomfortu, warto poprosić o znieczulenie miejscowe, dzięki czemu w trakcie zabiegi będziemy o wiele spokojniejsi.

Liczy się każdy włosek

Dostępnych jest wiele metod wykonywania makijażupermanentnego brwi, tak aby je przyciemnić i nadać im właściwy kształt. Jedną z nowszych propozycji, która staje się coraz bardziej popularna, jest metoda piórkowa, czyli mikroblading. Polega ona na tym, że w linii łuku brwiowego za pomocą odpowiedniego narzędzia przypominającego pióro lub długopis rysuje się włoski wyglądające bardzo podobnie do prawdziwych. Dzięki temu, że zabieg wykonywany jest ręcznie, a nie za pomocą narzędzia mechanicznego, końcowy efekt jest bardzo zbliżony do naturalnego. Można również w trakcie zabiegu kontrolować jego efekty i dorysowywać włoski w tych miejscach, w którch zauważymy, że nadal jest ich jeszcze zbyt mało.

Przed wykonaniem mikrobladingu klientka wraz z kosmetyczką dobierają kolor barwnika, tak aby był bardzo podobny do prawdziwej barwy włosów, a dzięki temu uzyska się naturalny efekt. Następnie za pomocą szablonu rysuje się kontury brwi, które można jeszcze zmodyfikować i dopasowywać do rysów twarzy. Po ustaleniu ostatecznego kształtu brwi przystępuje się do zabiegu właściwego trwającego przez około godzinę. Ostateczny efekt nie będzie jednak widoczny od razu, ale dopiero po tygodniu, gdy skóra wchłonie nadmiarową ilość barwnika i nowe brwi trochę zbledną. Dopiero wtedy można też sprawdzić, czy jesteśmy zadowoleni z nowego wyglądu brwi, czy też wymagają one jeszcze jakichś poprawek. Jeśli są one niezbędne, wykonuje się je po trzech, czterech tygodniach od głównego zabiegu i zwykle wliczone zostały w jego cenę.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas