Medycyna estetyczna dla mężczyzn

medycyna-estetyczna-dla-mezczyzn-zabiegi

Współczesna medycyna estetyczna dla mężczyzn z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród Panów. Zwiększona świadomość społeczeństwa w zakresie dbania o kondycję i poprawę wyglądu skóry powoduje zwiększone zainteresowanie zabiegami wykonywanymi w gabinetach medycyny estetycznej zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Najczęstsze problemy, z jakimi przychodzą mężczyźni do gabinetu kosmetologicznego i medycyny estetycznej to m.in. wypadanie włosów, nadpotliwość, pogłębiające się zmarszczki lub chęć zadbania o własne ciało.

Jakie zabiegi na twarz dla mężczyzn?

Mężczyźni najczęściej decydują się na zabiegi medycyny estetycznej, które nie ograniczają ich codziennej aktywności. Zależy im przede wszystkim na tym aby uzyskać pożądany efekt w możliwie krótkim czasie i bez konieczności długiej rekonwalescencji. Panowie coraz częściej zdają sobie sprawę, że prawidłowe oczyszczanie twarzy i codzienna, domowa pielęgnacja poprawiają wygląd skóry. Dlatego też decydują się na odpowiedni zabieg oczyszczający np. oczyszczanie wodorowe czy peeling chemiczny, który nie tylko oczyści rozszerzone pory ale również nada skórze zdrowy wygląd. W przypadku skór z rozszerzonymi naczynkami czy przebarwieniami, dobrym rozwiązaniem będzie laser.

Jakie zabiegi na zmarszczki dla mężczyzn?

Skóra mężczyzn jest grubsza i bardziej odporna niż u kobiet. Zmarszczki pojawiają się nieco później jednak gdy się już pojawią – są bardziej widoczne. Gdy na skórze pojawią się drobne zmarszczki pielęgnacja domowa może okazać się niewystarczająca. Aby skutecznie poprawić wygląd skóry i zmniejszyć widoczność zmarszczek warto wybrać zabiegi przebudowujące (mezoterapia mikroigłowa, laseroterapia, rf mikroigłowa).

Dlaczego mężczyźni coraz częściej korzystają z medycyny estetycznej?

Na zabiegi medycyny estetycznej decydują mężczyźni w wieku 40-50 lat. Panowie stanowią około 20% pacjentów gabinetów medycyny estetycznej. Mężczyznom również zależy na swoim wyglądzie.

Bardzo często zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn są sposobem leczenia niektórych wstydliwych i uciążliwych dolegliwości takich jak nadpotliwość czy łysienie. To dwa najczęstsze problemy, z którymi borykają się mężczyźni. W ich przypadku medycyna estetyczna jest najskuteczniejszym rozwiązaniem.

Popularne zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

Poniżej prezentujemy zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn cieszące się największą popularnością w naszej klinice.

Kwas hialuronowy

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym to jeden z zabiegów medycyny estetycznej na który coraz częściej decydują się panowie. Już podczas jednej wizyty można uzyskać pozytywne rezultaty bez efektu przerysowania. Odpowiednie podanie kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej igły pozwala wymodelować rysy twarzy poprzez zaznaczenie kąta żuchwy i okolicy jarzmowej, poszerzenie brody, a także poprzez zarysowanie łuku brwiowego.

Botoks i wypełniacze

Toksyna botulinowa powoduje zahamowanie przewodnictwa nerwowego w mięśniach ,a co za tym idzie zmniejsza ich kurczliwość. Dzięki relaksacji mięśni zmarszczki mimiczne wygładzają się. Zabieg z zastosowaniem botoksu jest szybki i skuteczny, a jego efekty utrzymują się 4-6 miesięcy. Toksynę botulinową wykorzystuje się również w leczeniu nadpotliwości. Terapia użyciem toksyny botulinowej ogranicza pracę gruczołów potowych co pozwala wyeliminować przykry problem.

Mezoterapia igłowa

Utrata włosów to problem z jakim zmaga się wielu mężczyzn. Łysienie androgenowe to jedna z najczęściej pojawiających się przyczyn przerzedzania się włosów u mężczyzn. Jest ono uwarunkowane genetycznie i ma związek ze zmieniającym się wraz z wiekiem poziomem testosteronu. Do innych czynników zaliczamy między innymi przewlekły stres, nieprawidłową dietę. Chcąc zatrzymać nadmierne wypadanie włosów i wzmocnić cebulki warto wybrać zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy. Metoda ta polega na śródskórnym wstrzykiwaniu preparatu zawierającego między innymi kwas hialuronowy i peptydy. Zabieg ten pozwala wzmocnić i zagęścić włosy, a także zahamować ich wypadanie. Alternatywą dla gotowych koktajli jest zabieg z wykorzystaniem autologicznej krwi pacjenta. Osocze bogatopłytkowe pobudza regeneracje i odżywienie skóry głowy. W sytuacji w której zabiegi medycyny estetycznej nie przynoszą zadowalających efektów warto zdecydować się na przeszczep włosów, który pozwala długotrwale pożegnać się z problemem łysienia.

Dermapen

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg polegający na frakcyjnym mikronakłuwaniu skóry. Zabieg ten pobudza naszą skórę do przebudowy i produkcji nowego kolagenu. Efektem zabiegu jest wygładzenie zmarszczek i zagęszczenie skóry. Po zabiegu twarz wygląda promiennie, jest nawilżona, a koloryt skóry wyrównany.

Depilacja laserowa

Nadmierne owłosienie na obszarze całego ciała to problem wielu mężczyzn. Dzięki zastosowaniu lasera do epilacji możemy trwale i skutecznie usunąć niechciane owłosienie. Najczęściej zadawane pytania dotyczą ilości zabiegów w serii i ich odstępów. Zabieg depilacji laserowej zaleca się wykonać w serii min. 6 spotkań w odstępach 6-8 tygodni w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi.

Liposukcja

Siedzący tryb życia nie pomaga w utrzymaniu sylwetki. Tkanka tłuszczowa najczęściej gromadzi się na brzuchu, ale też w okolicach podbródka, pleców i klatki piersiowej. Pierwszym krokiem do uzyskania wymarzonej sylwetki jest zmiana stylu życia . Zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna powinny pomóc w pozbyciu się niechcianej tkanki tłuszczowej. Niektóre miejsca jednak są oporne na tradycyjne metody. Wówczas w klinice medycyny estetycznej warto wykonać zabieg liposukcji.

Odsysanie tłuszczu

Liposukcja to zabieg, który polega na usunięciu lokalnej tkanki tłuszczowej z określonych obszarów ciała. Podczas zabiegu chirurg wykonuje nacięcie w skórze i wprowadza kaniulę. Chirurg porusza kaniulą w różnych kierunkach, odsysając tkankę tłuszczową i modelując sylwetkę. Po zabiegu należy nosić specjalne ubranie uciskowe e w celu zapobiegania pojawianiu się obrzęków. Po zabiegu liposukcji należy warto poddać się serii masażu endermologicznego w celu redukcji obrzęków oraz aby poprawić elastyczność skóry.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Powiększanie penisa z wykorzystaniem preparatu na bazie kwasu hialuronowego to jedna z najbezpieczniejszych metod stosowana w gabinecie medycyny estetycznej, która pozwala w szybki i mało inwazyjny sposób zwiększyć obwód prącia, a także je wydłużyć. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Zabiegi z jego wykorzystaniem cechuje wysoka skuteczność, a efekt jest naturalny i długotrwały.

Jak wybrać właściwą klinikę i specjalistę?

Obecnie medycyna estetyczna przestaje kojarzyć się jedynie z powiększaniem ust lub z nienaturalnym wyglądem twarzy. Zabiegi wykonywane pod okiem specjalistów z długoletnim doświadczeniem to świetny sposób na podkreślenie naturalnego piękna oraz zamaskowanie niedoskonałości. Decydując się na zabieg istotny jest dobór renomowanej kliniki zatrudniającej lekarzy specjalistów. Podczas konsultacji warto przedstawić lekarzowi medycyny estetycznej swoje oczekiwania względem efektów. Pomoże to specjaliście dobrać odpowiednie zabiegi i metody leczenia. W dzisiejszych czasach mężczyznom również zależy na swoim wyglądzie dlatego coraz częściej korzystają z usług klinik medycyny estetycznej. Nienaganna prezencja to bardzo ważny aspekt w niektórych zawodach. Znaczenie mają nie tylko dobrze dobrane ubrania czy dodatki. Ważny jest także stan włosów, dłoni i kondycja skóry.

Podsumowanie

Mężczyźni decydują się na rozwiązania proponowane przez lekarzy medycyny estetycznej oraz kosmetologów coraz częściej i chętniej, a dedykowane dla mężczyzn zabiegi przestają być tematem tabu. Medycynę estetyczną i dbanie o swój wygląd nie traktuje się już jak domenę kobiet.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas