Wolumetria twarzy co to jest i jakie są jej efekty?

Z wiekiem objętość tkanek miękkich zaczyna spadać. Wiąże się to ze spadkiem produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Wolumetria twarzy to nic innego jak przywracanie konturów twarzy za pomocą kwasu hialuronowego. Medycyna estetyczna pozwala przywrócić młody wygląd, poprawić owal twarzy poprzez uwydatnienie kości policzkowych. Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym to jeden z popularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Po konsultacji lekarz medycyny estetycznej ustala miejsca i ilości, które należy podać w określone punkty. Efekt wolumetrii twarzy daje spektakularne efekty, natomiast by wolumetria twarzy miała sens trzeba zająć się skórą kompleksowo.

Wolumetria twarzy – jak wygląda zabieg?

Wolumetria twarzy to zabieg, który wykonywany jest po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Po omówieniu problemu i rozplanowaniu zabiegu lekarz dobiera preparat o odpowiedniej gęstości, który nie będzie wpływał na nawilżenie skóry (jak w przypadku mezoterapii igłowej, gdzie podaje się nieusieciowany kwas hialuronowy) tylko będzie poprawiał objętość tkanek miękkich. Użycie usieciowanego kwasu hialuronowego daje nam taką możliwość. Modelowanie konturów twarzy poprawia rysy twarzy, które z wiekiem stają się mniej wyraźne. Przyczyną opadających policzków nie są same policzki a ubytki w tkankach podskórnych w obrębie kości policzkowych.

Sam zabieg trwa krótko i jest praktycznie bezbolesny za sprawą wykorzystywania do podawania kwasu kaniuli. Podczas zabiegu z każdej strony robi się po jednym nakłuciu igłą, gdzie lekarz wprowadza kaniulę. Wcześniej w te miejsca można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci maści znieczulającej. Większość preparatów na bazie kwasu hialuronowego zawiera w swoim składzie lidokainę, czyli substancję działającą znieczulająco. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać lekkie rozpieranie tkanek oraz dyskomfort wynikający z poruszania kaniuli w tkankach przez lekarza medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy zwiększa objętość tkanek miękkich, co daje nam efekt wypełnienia zmarszczek, a w przypadku wolumetrii twarzy chodzi nam o uzupełnienie ubytków, czyli podaniu kwasu w głębokie warstwy skóry.

Po zabiegu w miejscu iniekcji może pojawić się lekkie zaczerwienienie i niewielki obrzęk, co spowodowane jest przerwaniem ciągłości skóry. Podanego preparatu nie należy masować by nie przemieścić go w inne miejsca niż został on podany.

Wolumetria twarzy – wskazania do zabiegu

  • wiotka skóra twarzy
  • bruzdy nosowo-wargowe
  • opadnięty owal twarzy
  • utrata objętości tkanek
  • zapadnięcie policzków
  • bardzo szczupła twarz w wyniku schudnięcia
  • brak zaznaczonej linii okolic żuchwy

Wolumetria twarzy – czy są przeciwwskazania do zabiegu modelowania kwasem hialuronowym?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej ma przeciwwskazania, dlatego tak ważna jest konsultacja przed zabiegiem. Do głównych przeciwwskazań zabiegowych należą:

  • choroby skóry (łuszczyca, bielactwo)
  • reakcja alergiczna na którykolwiek ze składników preparatu
  • nowotwór
  • cukrzyca
  • aktywne stany zapalne skóry
  • ciąża i karmienie piersią
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • choroby autoimmunologiczne
  • choroby wirusowe, grzybicze i bakteryjne
  • aktywny trądzik

Wolumetria twarzy – efekty pozabiegowe

Efektem wolumetrii twarzy jest uniesienie policzków, co daje nam wygładzenie bruzd nosowo-wargowych, zaznaczenie linii żuchwy oraz przywrócenie prawidłowych proporcji twarzy. W medycyny estetycznej mówi się o przywróceniu „trójkąta młodości”. Uwydatnienie kości policzkowych powoduje, że najszerszy punkt twarzy to szczyty kości jarzmowych, a najwęższy punkt to broda, którą często również trzeba uwydatnić. Sam zabieg trwa krótko i używane jest znieczulenie miejscowe.

W skrajnych przypadkach postępującego starzenia się skóry lekarz medycyny estetycznej decyduje się na wypełnienie zapadniętych policzków, ponieważ z wiekiem również tłuszcz zawarty w policzkach ulega metabolizowaniu.

Wolumetria twarzy to zabieg, który utrzymuje się 9-12 miesięcy. Zależy od rodzaju preparatu oraz od trybu życia pacjenta. Osoby bardziej aktywne sportowo muszą liczyć się z tym, że preparat z kwasem hialuronowym będzie szybciej metabolizowany.

Przed zabiegiem modelowania konturów twarzy warto wykonać zabiegi stymulujące skórę do produkcji kolagenu i elastyny, ponieważ wydłuża to czas utrzymywania się preparatu. Kwas hialuronowy znacznie lepiej utrzymuje się w skórze, która jest dobrej jakości. Poprawiając jędrność skóry za pomocą zabiegów z użyciem laserów, mikronakłuć czy fali radiowej dbamy o to by skórze przywracać młody wygląd. Modelowanie twarzy zdecydowanie lepiej wykonuje się u osoby, która jest pod stałą opieką kosmetologa. Przekłada się to nie tylko na lepsze efekty zabiegu, ale także o wiele mniej preparatu należy użyć jeżeli chodzi o modelowanie policzków.

Wolumetria twarzy – jak długo utrzymuje się efekt

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym utrzymuje się zazwyczaj 9-12 miesięcy i uzależnione jest od wielu czynników, m. in. od jakości podawanego preparatu, jego gęstości. Ogromne znaczenie ma stan wyjściowy skóry pacjentki/pacjenta. Im lepsza jakościowo i zadbana skóra tym preparat na bazie kwasu hialuronowego będzie trzymał się dłużej. Wysuszona i zniszczona skóra o wiele szybciej będzie metabolizować kwas hialuronowy oraz efekt nie będzie taki, jak oczekiwaliśmy.

Wolumetria twarzy – dla kogo jest odpowiednia?

Wolumetria twarzy jest odpowiednia dla osób, które borykają się z procesami starzenia się skóry charakteryzującymi się ubytkiem tkanki podskórnej oraz degradacją kolagenu. Lifting wolumetryczny pozwala przywrócić harmonijny wygląd twarzy i zniwelować problem opadających policzków. Z tego typu zabiegów korzystają także osoby, które chciałyby zniwelować asymetrie bądź podkreślić naturalne piękno.

Ile kosztuje zabieg wolumetrii twarzy?

Koszt zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego ustalany jest indywidualnie podczas konsultacji lekarskiej w czasie której dobierany jest odpowiedni preparat oraz jego ilość.

Koszt zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego to 1000-2600 zł. Wszystko zależy od tego, co zostanie ustalone podczas konsultacji. Często zaczyna się od mniejszych ilości by po dwóch tygodniach dostrzyknąć więcej preparatu.

Czy warto zrobić wolumetrię twarzy – podsumowanie

Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego możemy przywrócić twarzy młodszy i harmonijny wygląd co pozwala odłożyć w czasie chirurgiczny lifting twarzy. Decydując się na zabieg wolumetrii warto oddać się w ręce specjalisty, który bezpiecznie przeprowadzi przez całą procedurę.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas