Zabieg dermokosmetyczny EU-SEB

Zabieg dermokosmetyczny EU-SEB

Jednym z nowoczesnych zabiegów wykorzystujących dobroczynną moc bakterii probiotycznych i prebiotyków jest zabieg EU-SEB marki Meder Beauty Science. Wskazaniami do jego stosowania są takie schorzenia skórne jak trądzik u osób dorosłych, trądzik różowaty i inne stany zapalne skóry. Zabieg EU-SEB może być także bezpiecznie wykonywany u kobiet w ciąży, u których pojawiły sie problemy związane z trądzikiem o podłożu hormonalnym, przebarwieniami, ostudą oraz nadmierną wrażliwością i suchością skóry.

Zabieg ten można bez obaw stosować o każdej porze roku, w tym nawet podczas lata. Przeznaczony jest nie tylko dla skóry zmagającej się z trądzikiem oraz zmianami zapalnymi, ale także odwodnionej, nadwrażliwej oraz podrażnionej intensywnymi zabiegami dermatologicznymi, w tym na przykład peelingami, mikrodermabrazją, mezoterapią lub działaniem lasera.

Korzystne efekty

Zabieg EU-SEB polega na nakładaniu na skórę odpowiednio dobranych preparatów probiotycznych orz prebiotyków. Używane probiotyki to kultury bakterii pozyskiwane z mleka, jogurtu i drożdży. Ich użycie sprawia, że odbudowuje się zdrowa mikroflora skóry, wzmacnia jej bariera ochronna, nawilżenie i zmniejsza ilość bakterii chorobotwórczych. Dodatkowo probiotyki wpływają pozytywnie na wzrost i różnicowanie fibroblastów, dzięki czemu opóźniają procesy starzenia się skóry.

Natomiast prebiotykiem stosowanym podczas zabiegu jest zastrzeżony patentem glukooligosacharyd pochodzący z naturalnych cukrów. Jego działanie to przede wszystkim wspieranie rozmnażania się i rozwoju bakterii naszej naturalnej mikroflory znajdującej się na skórze.

Zabieg EU-SEB jest całkowicie bezbolesny, trwa nieco ponad godzinę i od razu po nim można bezpiecznie wrócić do codziennych czynności. Po jego zakończeniu gołym okiem widoczne są takie efekty jak zmniejszenie intensywności i ilości zmian skórnych, zmniejszenie widoczności porów, jaśniejszy i bardziej równomierny koloryt skóry oraz stopniowa odbudowa płaszcza hydrolipidowego naskórka.Posted on

Najnowsze wpisy

Napisz do nas