Zmarszczki pod oczami – zabiegi, kremy i inne zalecenia

zmarszczki pod oczami zabiegi

Skóra wokół oczu to obszar twarzy wymagający specjalnej uwagi. Ze względu na cienką skórę właściwą oraz małą liczbę gruczołów łojowych narażona jest na przesuszenie, powstawanie zmarszczek i zmniejszone napięcie skóry.

Zmarszczki pod oczami – skąd się biorą?

Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość włókien kolagenowych w naszej skórze, który odpowiada za jej jędrność i elastyczność. Pierwsze oznaki starzenia się skóry można zauważyć wokół oczu, w postaci tzw. kurzych łapek. Skóra wokół oczu jest cieńsza i delikatniejsza w porównaniu z innymi obszarami twarzy. Niewielka ilość gruczołów łojowych oraz słabsze krążenie krwi powoduje szybsze przesuszanie się skóry w tej okolicy. Co więcej, mięśnie wokół oczu należą do najbardziej aktywnych mięśni w ciele człowieka, co skutkuje szybszym powstawaniem zmarszczek mimicznych. Innymi czynnikami wpływającymi na powstawanie zmarszczek są predyspozycje genetyczne, stres, dieta, używki, brak wystarczającej ilości snu, ekspozycja na promieniowanie UV oraz codzienna pielęgnacja.

Zmarszczki mimiczne, kurze łapki – u kogo się pojawiają?

Kiedy powstają zmarszczki wokół oczu?
Pierwsze zmarszczki wokół oczu mogą pojawić się między 20. a 25. rokiem życia, co związane jest z nadmierną mimiką twarzy, niewłaściwą pielęgnacją czy małą ilością snu. Powstające zmarszczki mimiczne w kącikach oczu to tzw. kurze łapki i to właśnie one są pierwszym symptomem starzenia się skóry.

Co na zmarszczki pod oczami? Domowe sposoby

Domowych sposobów na przeciwdziałanie i zapobieganie skutkom starzenia się okolic oczu jest kilka. Z pewnością poprawią one wygląd skóry wokół oczu oraz pomogą zredukować zmarszczki, jednak należy pamiętać, że najważniejsza jest profilaktyka skóry wokół oczu zanim pojawią się pierwsze oznaki starzenia się skóry. Właściwa pielęgnacja, ochrona przeciwsłoneczna oraz prawidłowy sen i nawadnianie organizmu to tylko niektóre z czynników mogące znacząco wpływać na jakość naszej skóry w dalszych etapach życia. Odpowiednia ilość snu, ograniczona ilość stresu powoduje, że nasze spojrzenie jest świeże, a skóra staje się świetlista. Skóra w okolicy oczu jest niezwykle cienka co oznacza, że jest wrażliwa na działanie promieni UV. Chroniąc twarz nie zapominajmy o skórze wokół oczu. Fotostarzenie może wyraźnie dać nam się we znaki prowokując do powstawania zmarszczek.

Domowymi sposobami możemy w znaczący sposób opóźnić procesy starzenia się skóry, ale także dłużej podtrzymać efekty zabiegów gabinetowych. Należy pamiętać nie tylko o delikatnym i dokładnym demakijażu ale również stosowaniu kremów dostosowanych do wrażliwej i cienkiej okolicy oczu. W domowym zaciszu możemy także wykonać masaż, w ten sposób nie tylko zrelaksujemy się ale poprawimy ukrwienie skóry. Jeżeli dodatkowo użyjemy chłodnego przyrządu do masażu np. rollera z kamienia uzyskamy efekt redukcji obrzęku i odprowadzenie nadmiaru wody z tej okolicy.

Zmarszczki pod oczami – zabiegi

Codzienna pielęgnacja okolicy skóry oczu może opóźnić proces starzenia się skóry, jednak w momencie gdy pojawią się zmarszczki pod oczami, cienie czy opadające powieki, domowe sposoby mogą być niewystarczające by zniwelować dany problem. W takim przypadku najskuteczniejsze na zmarszczki pod oczami są profesjonalne zabiegi kosmetyczne i kosmetologiczne oraz medycyna estetyczna.

Zadaniem zabiegów jest ujędrnienie skóry wokół oczu poprzez wykorzystanie m.in. podgrzania lub mechanicznej stymulacji tkanki do produkcji kolagenu i elastyny. Wśród topowych zabiegów na okolicę oczu są: laser frakcyjny nieablacyjny, radiofrekwencja mikroigłowa, mezoterapia mikroigłowa oraz technologia wykorzystująca impulsy światła laserowego . Do zabiegów medycyny estetycznej dedykowanych na redukcję zmarszczek i cieni pod oczami należą zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej.

Nowoczesne metody na usuwanie zmarszczek wokół oczu

Obecnie jest wiele skutecznych, nieinwazyjnych metod, które pozwalają zlikwidować zmarszczki, poprawić gęstość i jędrność skóry pod oczami oraz zredukować niechciane cienie. Jednym ze skuteczniejszych zabiegów jest mezoterapia igłowa wykorzystująca osocze bogatopłytkowe lub gotowe preparaty oparte na kwasie hialuronowym. Skóra staje się nawilżona i odżywiona, wzrasta elastyczność skóry w okolicy oczu, widoczna jest także redukcja zmarszczek.
Kolejnym zabiegiem na pozbycie się zmarszczek pod oczami jest mikronakłuwanie frakcyjne. Dzięki zastosowaniu technologii pulsacyjnych igieł wprowadzane są składniki aktywne zawarte w koktajlach w efekcie czego stymulowane są fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Jest to świetny sposób na uzyskanie gładkiej skóry oraz uporanie się z kurzymi łapkami.

Kwas hialuronowy w walce ze zmarszczkami w okolicy oczu

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie, a jego zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody. Dzięki jego obecności skóra jest odpowiednio nawilżona. Niestety z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego spada, co skutkuje pojawieniem się zmarszczek w okolicach oczu. Specjalista medycyny estetycznej dobiera indywidualnie do pacjenta odpowiedni zabieg. Najczęściej wykonywanymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są wypełnienie zmarszczek i mezoterapia igłowa.

Bezoperacyjny lifting skóry wokół oczu

Idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą poprawić wygląd skóry w okolicy oczu bez użycia skalpela, jest zastosowanie zabiegu wykorzystującego technologię radiofrekfencji mikroigłowej. Podczas procedury oddziałujemy na głębsze warstwy skóry. Mikrouszkodzenia połączone z podgrzewaniem tkanek stymulują produkcję kolagenu co sprzyja wygładzeniu skóry i redukcji zmarszczek wokół oczu. Równie skutecznym zabiegiem pozytywnie wpływającym na owal twarzy oraz okolice oczu jest laser frakcyjny, światło lasera emituje wiązki, które wnikają w głębokie warstwy skóry, powodując odbudowę włókien kolagenowych i elastyny.

Zlikwiduj zmarszczki wokół oczu i znów wyglądaj młodo. Zapraszamy do Velvet Clinic

Jeżeli chcesz uporać się ze zmarszczkami wokół oczu i cieszyć się młodym spojrzeniem przyjdź do Velvet Clinic. Nasz wykwalifikowany zespół lekarzy i kosmetologów dobiera indywidualnie beauty plan do potrzeb i oczekiwań każdego pacjenta.

Najnowsze wpisy

Napisz do nas